Marvel’s Spider-Man: Remastered ve Gran Turismo 7 hakkında yeni detaylar verildi

Sackboy: A Big Adventure, Demon’s Souls ve Destruction AllStars hakkında da açıklamalar yapıldı.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oyununun nihai sürümünü satın aldığınız zaman hem bahsi geçen oyuna, hem de sadece PlayStation 5 için Marvel’s Spider-Man: Remastered oyununa sahip olabiliyorsunuz. Yalnız, bugüne kadar ilk oyunun yeniden düzenlenmiş sürümünün tam olarak neye benzediğini bilmiyorduk. Bugün ise PlayStation Blog üzerinden yeni bir açıklama yapıldı ve öncelikle Marvel’s Spider-Man: Remastered oyununun en kritik detayları açıklandı. Ardından da Gran Turismo 7 ve diğer yeni nesil oyunların özelliklerinden bahsedildi.

Marvel’s Spider-Man: Remastered

Marvel’s Spider-Man: Remastered, nasıl bir oyun olacak?

PlayStation Blog üzerinden yapılan açıklamalara göre Marvel’s Spider-Man: Remastered, PlayStation 5 konsolunda öncelikle gelişmiş çevre detayları sunacak. İyileştirilmiş modellerin ve materyallerin yanı sıra, ambiyans gölgeleri ve ışın izleme teknolojisi de bu oyunun içerisinde bulunacak. Bu sayede oyun, PlayStation 4 konsolundaki halinden çok ama çok daha güzel görünebilecek. Yalnız, en büyük ve en kaliteli iyileştirmeleri alan ögeler ise karakterler oldu. Artık oyundaki her karakterin modeli daha iyi görünüyor, gözleri daha gerçekçi bir halde karşımıza çıkıyor ve saçlar için de yeni bir teknoloji kullanılıyor.

Daha da önemlisi, Marvel’s Spider-Man: Remastered oyununda Peter Parker’ın modeli değişmiş olacak. PlayStation 4 üzerindeki Peter Parker, John Bubniak tarafından canlandırılmıştı. PlayStation 5 üzerindeki Peter Parker ise Yuri Lowenthal ve Ben Jordan tarafından canlandırılıyor. Eğer dilerseniz, haberimizin en tepesindeki sinematik sahnede de yenilenmiş olan Peter Parker’ı görebiliyorsunuz; oyunun PlayStation 5 konsolunda da nasıl göründüğüne şahitlik edebiliyorsunuz. Yalnız, merak etmeyin; elimizde çok daha fazla görüntü ve bilgi bulunuyor efendim. Şimdi, size onların tümünü sunacağız.

PlayStation 5, tüm gücünü Peter Parker için harcamayacak. Aynı zamanda bu yeni nesil konsolun gücü sayesinde Marvel’s Spider-Man: Remastered, bir performans modu bulunduracak. Bu mod sayesinde oyun, yeni nesilde 60 FPS değerinde çalışabilecek. Yalnız, performans modunu aktif hale getirdiğiniz zaman hangi özelliklerin kapatıldığını henüz bilmiyoruz. Bizlerin tahminine göre ambiyans gölgeleri ve ışın izleme teknolojisi devre dışı bırakılarak, performans modunda 60 FPS gibi bir performans elde ediliyor olabilir. Yine de konu hakkında net bir bilgimiz bulunmuyor efendim.

Örümcek Adam, daha da fazla özellik sunacak

Performans modu ve değiştirilmiş modeller sizin için yeterli değilse, hiç merak etmeyin; Marvel’s Spider-Man: Remastered, PlayStation 5 konsolunun gücünü çok daha farklı yollarla kullanacak. Öncelikle bu oyun, anında yüklenebilecek ama oyuncular eğer isterlerse, hızlı seyahat kısmındaki komik animasyonları görmek isterse, onları aktif edebilecek. Spatial 3D Audio ise desteklenen kulaklıklarda aktif edilecek ve DualSense kontrolcüde yer alan Haptic Feedback ve Adaptive Triggers gibi özellikler de bu oyun tarafından kullanılacak. Fotoğraf modu da farklı ve ilgi çekici özelliklerle güncellenmiş olacak.

Oyunun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre Marvel’s Spider-Man: Remastered oyununda üç adet yeni kostüm daha yer alacak. Bu kostümlerden bir tanesi The Amazing Suit olacak ve kendisini haberimizin görselinden de görebiliyorsunuz. Diğer iki kostümün ne olacağı ise şu anda bilinmiyor efendim. Yalnız, iki kostümün de çizgi romanlardan gelebileceğini tahmin ediyoruz; eğer filmlerden gelen ikonik bir kostüm olsaydı, bunların pazarlama amacıyla erkenden açıklanacağını tahmin ediyoruz. Tabii bizlerin tahminleri yanlış da olabilir. Şimdi, dilerseniz sıradaki oyuna geçelim.

Gran Turismo 7 hakkında da yepyeni bilgilerin sahibi olduk

Sony Interactive Entertainment, sadece Marvel’s Spider-Man: Remastered hakkında yeni bilgiler vermedi; Gran Turismo 7 oyununa da verildi. Yalnız, bu oyunun bilgileri öyle açık bir şekilde açıklanmadı; onun yerine şirket, oyunun resmi sayfasını, yeni bilgilerle güncelledi. Bu güncellemeye göre oyun, PlayStation 5 konsolunda 4K/60 FPS olarak oynanabilecek ve ışın izleme teknolojisi de aktif hale getirilebilecek. SSD sayesinde oyun oldukça hızlı yüklenebilecek ve arabalar da aynı hızda seçilebilecek. Spatial 3D Audio, Haptic Feedback ve Adaptive Triggers gibi özellikler de bu oyunda yer alacak.

Bu sırada Ratchet & Clank: Rift Apart oyunu da unutulmadı ve aynı şekilde bu oyun hakkında da yeni bilgilerin sahibi olduk. Anladığımız kadarıyla Ratchet & Clank: Rift Apart, SSD sayesinde oldukça hızlı yüklenecek ve ışın izleme teknolojisi ile oyun, 4K/30 FPS olarak çalışacak. Oyunda yine de bir performans modu bulunacak ve bu modu aktif hale getirerek, 60 FPS değerlerine ulaşabileceksiniz. Diğer oyunlarda olduğu gibi Ratchet & Clank: Rift Apart da Spatial 3D Audio, Haptic Feedback ve Adaptive Triggers gibi özellikleri destekleyecek; oyunculara en iyi hissi vermeye çalışacak.

Gran Turismo 7 ve Ratchet & Clank: Rift Apart hakkında söylediklerimizin, Sackboy: A Big Adventure, Demon’s Souls ve Destruction AllStars için de geçerli olduğunu belirtmek isteriz. Sony Interactive Entertainment, oyunların sayfalarını güncellerken, aynı destekleri, adı geçen tüm video oyunları için ekledi. Yalnız, Sackboy: A Big Adventure, Demon’s Souls ve Destruction AllStars oyunları için herhangi bir performans bilgisinin verilmediğini söyleyelim. Peki, tüm bu konular hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Konu hakkındaki yorumlarınızı merakla bekliyor olacağız.

0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x