Marvel’s Avengers oyununda aynı anda sadece tek bir kahramana odaklanabileceğiz

Marvel's Avengers hakkında yepyeni bilgilerin sahibi olmaya devam ediyoruz.

Reddit üzerinden Marvel’s Avengers oyununun geliştirici ekibi bir soru-cevap etkinliği düzenledi. Bu etkinlikten elde ettiğimiz birinci parti bilgileri size halihazırda sunduk. Şimdi de sırada ikinci parti var ve bu haberimiz de yetenek puanları ile başlıyor. Ekibin söylediğine göre temel oyunda üç farklı yetenek ağacı yer alacak ve bu ağaçların tamamındaki yetenekleri açabilmek mümkün olacak. Ayrıca bazı yeteneklerin farklı halleri de bulunacak; onlar da oynanış yolu ile açılabilecek. Görev sırasında yetenek değişikliği yapabilmek de mümkün olacak. Oyundaki ana üssümüzde kontrol edebileceğimiz karakteri de biz seçeceğiz.

Marvel's Avengers

Marvel’s Avengers oyununda her kahraman ile ayrıca ilgilenmek gerekecek

Geliştirici ekibin söylediğine göre bu video oyununu oynarken, görevler sırasında elde edeceğimiz tüm ganimetler, kontrol ettiğimiz kahraman için elde edilebilecek. Yani, Iron Man olarak oynarken, Hulk için ganimet düşüremeyeceğiz. Aynı zamanda sadece kontrol ettiğimiz kahramanın seviyesi yükselecek. Diğer kahramanları yapay zeka kontrol ediyor olsa bile onlar için ne bir ganimet düşecek, ne de ilerleme kaydedilebilecek. Kahramanların tüm ilerleme sistemleri, oyuncular üzerinden ilerleyecek. Ayrıca, siz öldüğünüz yapay zekaların odak noktasında sizi canlandırmak olacak; bunun için ayrıca yetenekler bile bulunuyor.

Açıklamaların devamına göre oyuncular, yapay zeka tarafından kontrol edilebilecek olan kahramanların yeteneklerini düzenleyebilecek ama yapay zeka, bu yeteneklere uygun bir şekilde hareket etmeyecek. Yani, Iron Man için yakın dövüş temelli bir yapı hazırlasanız bile yapay zeka, bunu yaptığınızı net olarak anlayamayacak ve klasik bir şekilde kahramanı kontrol etmeye devam edecek. Yalnız, yetenekleri kullanmasını tabii ki bilecek. Tüm bunların haricinde, kahramanlar için seçilmiş olan kostümler, ara sahnelerde izlenebilecek ama bazı hikaye anlarında kahramanların farklı kostüm giymeleri gerekebilecek.

Yapılan soru-cevap etkinliği sayesinde; War Zone modunda mini haritanın olmayacağını, modlardaki bazı ganimetlerin rastgele, bazılarının ise sabit bir şekilde düşeceğini, War Zone modunun 15-30 dakika civarında süreceğini, Drop Zone modunun ise 10 dakika civarında süreceğini öğrendik. Aynı zamanda baskın görevlerinin 2 saate kadar sürebileceği ve her görev için de dört farklı zorluk seviyesinin yer alacağını artık biliyoruz. Muhtemelen tüm bu bilgilerin bazılarını oyunun kapalı beta ve açık beta süreci başladığı zaman doğrulayabileceğiz. O zamanı büyük bir merakla bekliyor olacağız efendim.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x