Daha önce oyuncuların karşısına Mafia III isimli video oyunu ile çıkmış olan Hangar 13, aldığımız yeni bir habere göre dördüncü stüdyosunu Birleşik Krallık, Brighton içerisinde açtı. Yapılan açıklamalara göre Mafia 3 geliştiricilerinin dördüncü stüdyosu, AAA seviyesinde bir video oyunu geliştirmek için kullanılacak. Ayrıca bu stüdyonun açılmış olması, bölgeden yaşayan insanlar için de bir iş kaynağı olacak demek.

Mafia 3

Acaba Mafia 3 geliştiricileri bu kadar stüdyo ile neler yapacak?

Aslında ekip, sıfırdan bir stüdyo açmadı. Hangar 13, sıfırdan bir stüdyo açmak yerine bağımsız bir geliştirici ekibi, kendi bünyesine kattı. Bu bağımsız stüdyonun adı da Gameaholic ve Gameaholic, video oyunu sektöründe oldukça deneyimli bir isim olan Nick Baynes tarafından yönetilmekte. Bu şekilde aslında Mafia III geliştiricileri, kendi bünyesine Nick Baynes ismini de katmış oldu.

Bahsetmiş olduğumuz bu yeni stüdyo, şimdi diğer 3 stüdyoya destek verecek ve toplamda 4 stüdyo, henüz duyurulmamış bir AAA seviyesindeki oyun üzerinde çalışacak. Bu oyunun şimdilik ne olduğu hakkında bir fikrimiz yok ama geçmişte yayımlanmış olan Kotaku ekibinin raporlarına göre bu geliştirici ekip, yeni bir video oyunu projesi yaratmakta çok güçlük çekiyordu. Fikirler arasında Mafia IV oyunu da bulunuyordu ama 2K Games ekibi, bu konuda sıcak değildi.

Mafia III oyununun geliştiricilerinden olan Andy Wilson ise bu sırada yeni stüdyo hakkında, “Aslında burayı almamızın özel bir nedeni var. Bu neden ise Nick Baynes ile benim eskiden Black Rock zamanında çalışıyor olmamız. Ayrıca bu şehirde gerçekten AAA oyunu yapan bir stüdyoya uzun zamandır sahip olmadık. Hatta Black Rock döneminden beri sahip olmadık.” dedi.

Etiketler: