Yeni bir Silent Hill oyununun senelerdir piyasaya sürüleceğine dair söylentiler alıyoruz. Bazı söylentiler bu oyunun Konami tarafından, bazıları Hideo Kojima tarafından, bazıları ise Sony Interactive Entertainment tarafından geliştirildiğini söylüyordu. Yalnız, son zamanlarda ortaya çıkan daha güvenilir söylentilere göre Konami, bahsi geçen markanın yeni oyunları için 1’den fazla stüdyo ile çalışıyordu. Şimdi ise bu konuda yeni bir adım atılmış olabilir; Konami ve Bloober Team, stratejik bir iş birliği içine girdi. Bu iş birliği ardından ortaya atılan yeni bir söylentiye göre ise Silent Hill projelerinden biriyle Bloober Team ilgileniyor.

Konami ve Bloober Team, muhtemelen yeni bir Silent Hill için stratejik iş birliği içine girdi

Bloober Team daha önce oyuncuların karşısına The Medium gibi korku oyunları ile çıkmıştı. Şimdi ise VGC tarafının yayımladığı bir rapora göre aynı stüdyo, Konami tarafından destek alarak, Silent Hill markası için yeni bir korku oyunu geliştiriyor. VGC aynı zamanda Japonya temelli bir başka oyun geliştiricisinin de Konami tarafından destek alarak aynı marka için oyun geliştirdiğini belirtiyor. Zaten bu projenin özellikle Sony Interactive Entertainment ile de alakalı olabileceği söylenmişti ama o şirket, Japonya tarafından en azından oyun geliştirme konusunda kendisini geri çektiği için bazı ihtimallerin gerçek olma oranı düştü tabii ki.

Bloober Team, daha önce yaptığı bir açıklamada, halihazırda var olan bir oyun markası için yeni bir korku oyunu geliştirdiklerini belirtmişti. Bu markanın, çok ünlü bir oyun dağıtımcısına ait olduğu ve markanın da popülerliğinden bahsedilmişti. Şimdi ise Konami ile iş birliğinin açıklanması, birçok şeyi neredeyse gün yüzüne çıkarttı. Daha önce Microsoft gibi büyük şirketlerle de çalışmış olan Bloober Team tarafının ortaya koyduğu başarılar ardından Konami şirketinin de Silent Hill gibi popüler ve merakla geri dönüşü beklenen bir markayı, bu stüdyoya emanet etmesi gayet doğal görünüyor. Bu konuda nelerin gelişeceğini gelecekte göreceğiz.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster