Halo Infinite için bir açık beta, 13 Haziran 2021 tarihinde gelebilir

Halo Infinite oyununun çıkış tarihi de sızdırıldı.

Xbox ve Bethesda, E3 2021 dahilindeki konferanslarını 13 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirecek. Bu konferans sırasında Halo Infinite oyununa da yer verilecek ve şimdi ortaya çıkan yeni söylentilerde ise aslında bahsi geçen tarihte nelerin gelişebileceği hakkında bilgiler veriliyor. Mesela, yayımlanan yeni bilgilere göre Halo Infinite, Xbox tarafının konferansında göstereceği ilk oyun olacak. Bu gösterim sırasında kısa bir şekilde oyunun hikayesine odaklanılacak ama ondan sonra tamamen çoklu oyuncu modundan bahsedilecek. Bu gösterimlerde, özellikle de oyunun geçen sene yapılan başarısız sunumu ele alınacak, farklar gösterilecek.

Halo Infinite

Söylentilerin devamına göre Halo Infinite oyununun ücretsiz olmaya hazırlanan çoklu oyuncu modunda Battle Royale ve Battlefield serisinden hatırlayabileceğiniz Conquest moduna benzer bir içerik olacak. Bu içerik, Halo markasının bugüne kadar sunduğu en büyük savaş alanı deneyimini oyunculara yaşatacak. Aynı zamanda, oyunun hem hikaye modundaki, hem de çoklu oyuncu modundaki iyileştirmeler öyle çok büyük olmayacak. Oyuncular en çok görselliğe takılmıştı geçen sene ama söylentilere göre stüdyo, görsellik konusunda çok büyük bir adım atamadı. Yani, karşımızda en iyi görünen video oyunlarından biri olmayacak.

Xbox, E3 2021 etkinliğini Halo Infinite ile açacak ve bu oyunun sunumu biterken de önemli iki duyuru yapacak. Bu duyurulardan ilki, oyunun çıkış tarihi olacak. Söylentilerde verilen bilgilere göre bahsi geçen bu yapıt, Eylül 2021 içerisinde piyasaya sürülecek. Ayrıca, 13 Haziran 2021 tarihinde, yani sunumun gerçekleştirileceği günde de oyun için ücretsiz bir demo veya açık beta süreci başlatılacak. Bu süreçte oyunun çoklu oyuncu moduna odaklanılacak. Demo veya muhtemelen açık beta, Xbox ve Bethesda şirketlerinin programı bittiği zaman açılacak.