Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Half-Life: Alyx ardından yeni Half-Life oyunları çıkacak

Half-Life 3 mü gelecek yoksa?

Oyuncular, senelerdir yeni bir Half-Life oyununun piyasaya çıkması için yalvarıyordu. Hakkında yalvarılan oyun tabii ki herhangi bir Half-Life oyunu değil; Half-Life 3 idi ama Valve geçtiğimiz gün bu oyunu duyurmak yerine sanal gerçekçilik için Half-Life: Alyx oyununu duyurdu. Bazı oyuncuları mutlu eden, bazı oyuncuları da hayal kırıklığına uğratan bu duyuru, yine de herkes için güzel bir haber getirdi.

Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx, serinin sonu olmayacak

The Verge ekibine röportaj veren Valve, “Half-Life serisi, bu sanal gerçekçilik oyunundan sonra da devam edecek mi?” sorusuna gayet net bir şekilde, “Evet.” cevabını verdi. Valve ekibinin söylediğine göre şirket zaten uzun zamandır bu seriye geri dönmeye çalışıyordu ve bu konu hakkında atılan ilk adım, bir sanal gerçekçilik oyunu oldu ama bu, son nokta olmayacak; yeni oyunlar da geliştirilecek.

Tabii Valve ekibinin serinin geleceğini doğrulamış olması, yeni bir Half-Life oyununun önümüzdeki sene veya ondan sonraki sene hemen piyasaya sürüleceğini doğrulamıyor. Ekip, her ne kadar bu seriyi devam ettirmek istediklerini söylemiş olsa bile serinin ne zaman devam edeceği açıklanmadı. Seri için geleneksel bir oyun 2020 senesinde mi gelecek? Oyuncular, 2022 senesini mi bekleyecek? Bilemiyoruz.

Oyuncular ise bu konuda, Half-Life: Alyx oyununun içerisinde bazı göndermelerin olacağını düşünüyor. Ortalama 15 saatlik deneyim sunacak olan bu video oyunu, bazı oyuncuların tahminine göre emeği geçenler sahnesinden sonra Half-Life 3 oyununa bazı göndermeler yapacak; hatta serinin yeni oyunu direkt olarak o sahneler aracılığı ile duyurulacak ve bizler de bekleyip, göreceğiz efendim.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x