Mavi Kol, gönüllü yazarlar arıyor. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Grand Theft Auto VI oyununun başrolünde hem kadın, hem erkek karakter olabilir

Bu da Grand Theft Auto serisi için bir ilk olacaktır.

Rockstar Games, muhtemelen oldukça sessiz bir şekilde Grand Theft Auto VI oyununu geliştiriyor. Bu sırada olabildiğince sesli bir şekilde de Grand Theft Auto Online oyunu destekleniyor. GTA 6 olarak da kısaltabileceğimiz bu video oyunu, her ne kadar sessiz bir şekilde geliştirilse bile arada sırada ortaya bazı güçlü söylentiler çıkıyor. Şimdi ise özellikle Call of Duty hakkında doğru bilgiler sızdırmış olan Tom Henderson, Twitter üzerinden yeni bir paylaşım yaparak, bahsi geçen yeni video oyununun başrolünde iki karakterin olacağını söyledi. Bu karakterlerden biri kadın, diğeri ise erkek olacak. Kendisi, basit bir sızıntı yaptı ve kaynağını detaylandırmadı. Bu yüzden de bilgiyi doğrulamak mümkün olmuyor.

GTA 6

GTA 6 oyununda iki farklı karakter mi göreceğiz?

Grand Theft Auto serisi aslında bugüne kadar birçok farklı ana karakter sunmayı başarmıştı oyunculara. Yalnız bu karakterlerin tamamı erkekti. Hiçbir zaman oyunun başrolünde kadın görülmemişti. Birkaç sene önce ortaya çıkan söylentilere göreyse, Grand Theft Auto VI oyununda iki farklı karakter olacaktı. Bu karakterlerden biri kadın, biri erkek olacaktı. Şimdi ortaya çıkan söylenti ise aslında eski bilgileri tekrarlıyor. Tom Henderson, oynanabilir olarak oyunculara hem kadın, hem de erkek karakterin sunulacağını belirtiyor. Yalnız, Grand Theft Auto V gibi iki karakter arasında geçiş yapabilecek miyiz, yoksa bunlar oyunun başında cinsiyet seçimi olarak mı işleyecek, bunu bilemiyoruz.

Ubisoft şirketinin modern oyunlarına bakacak olursanız, o oyunlarda oyuncular, basit bir şekilde cinsiyet seçerek oyuna başlıyor ve kendi karakterlerini oluşturmuş oluyor. Yalnız bu tip durumlarda ana karakterin kişiliği zayıf kalabiliyor. Yani, basit bir cinsiyet seçme opsiyonu sunmak ile başrolde gerçekten bir kadın karaktere yer vermek arasında ciddi bir fark bulunuyor. Açıkçası, GTA 6 oyununda da sağlam ve kaliteli bir şekilde oluşturulmuş bir kadın karakter görmeyi ben isterim. Sonuçta o seride bugüne kadar hep erkek başroller gördük. Neden altıncı ana oyunda bir farklılık yaşanmasın ki?

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
2 Yorum
En Çok Oylanan
En Yeni En Eski
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
2
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x