Nefes aldığımız her saniye Rockstar Games, yeni bir Grand Theft Auto V kopyası satmaya devam ediyor. Bahsetmiş olduğumuz video oyununu geliştirmiş olan stüdyonun patron şirketi olan Take-Two Interactive, yayımladığı yeni mali raporlarda GTA 5 olarak da kısaltabileceğimiz oyunun toplam satış rakamlarını yayımladı. Bu rakamlara göre Rockstar Games gerçekten de her nefes aldığımızda oyunun bir kopyasını satıyor çünkü bahsetmiş olduğumuz oyunun toplam satış sayısı şu an 95 milyon.

GTA 5

Bu işin en ilginç yanı ise, Ocak 2018 içerisinde Grand Theft Auto V oyununun 90 milyon satmış olması idi. Bu da demek oluyor ki, oyun 5 ayda 5 milyon adet sattı. Bu da ortalama, 30 günde 1 milyon satış demek oluyor. Tabii bu satışlarda muhtemelen yeni piyasaya sürülen Grand Theft Auto V: Premium Online Edition paketinin de bir katkısı olabilir. Tabii Take-Two Interactive bu konuda bir açıklama yapmadı.

GTA 5 sonrasında PlayStation 5 konsolundan da bahsedildi

Take-Two Interactive, bahsettiğimiz mali raporları yayımlarken, Sony ekibinin yeni konsolu hakkında da bazı açıklamalar yaptı. Şirket, PlayStation 3 neslinden PlayStation 4 nesline çok başarılı bir şekilde geçiş yaptıklarını ve bu durumdan gurur duyduklarını belirtti öncelikle. Şirketin söylediğine göre, eski nesilden şimdiki nesle geçişte birçok şirket zorlandı ama Take-Two Interactive herhangi bir sorun yaşamadı. Şimdi ise şirket, PlayStation 5 konsolunun ne zaman geleceğini bilmiyor ama konsol çıktığı zaman, yine aynı şekilde başarılı bir nesilden nesle geçiş yapmayı planlıyor.

Take-Two Interactive, ayrıca kaliteli video oyunları piyasaya sürdükleri için, satışlarının da bu nesil değişikliğinden hiç etkilenmediğini belirtti. Çünkü Take-Two Interactive ekibinin piyasaya sürdüğü oyunlar o kadar başarılı oluyor ki, insanlar yeni nesil gelse bile şimdiki nesilde oynamaya devam ediyor. Bunun örneğini Grand Theft Auto V ile verebiliriz sanırım. Tabii GTA 5 sonradan şimdiki nesil konsollar için de çıkışını gerçekleştirdi ama geçmişte kimse bunun böyle olacağını bilmiyordu.

Etiketler: