Google Play Pass nedir?

Apple Arcade gibi bir sistem şimdi Google Play Pass adıyla Android cephesinde karşımıza çıkıyor.

Günümüzde eğer bir şeye abone olmazsak, rahat edemiyoruz. Özellikle eğlence dalında neredeyse her noktada karşımıza abonelik servisleri çıkıyor. Dizi veya film mi izleyeceğiz? Netflix ne güne duruyor? Oyun mu oynayacağız? İşte konu oyun olduğu zaman karşımıza sayısız abonelik hizmeti çıkıyor ve Google da bu hizmetler arasına, Google Play Pass isimli yeni bir sistem ekliyor.

Google Play Pass

Google Play Pass, mobil oyunlar ve uygulamalar için bir abonelik hizmeti olacak

Google Play Pass, Android cihazınızda kullanabileceğiniz ve Google Play Store üzerindeki seçili video oyunlarını ve uygulamaları size aylık bir ücret karşılığında sunacak bir sistem olacak. Google tarafından yapılan açıklamalara göre; bu sisteme eklenecek olan oyunlar ve uygulamalarda hiçbir şekilde reklam olmayacak, mikro ödemeler bulunmayacak ve kullanıcıların ekstra ödeme yapması gerekmeyecek.

Abonelik ücreti aylık 5 Dolar olan, 10 günlük deneme sürümü sunan bu hizmet, içerisinde birkaç dolarlık uygulamalar da bulunduracak, onlarca dolarlık oyunlar da. Kullanıcılar, bu hizmete aylık olarak ödeme yaptığı sürece, kütüphanedeki her şeye sınırsız bir şekilde erişim sağlayabilecek. Bu satırları yazdığımız sırada uygulama test sürecinde ama Google, bu uygulamayı yakında kullanıma açmayı planlıyor.

Apple şirketinin iOS için piyasaya sürmeye hazırlandığı Apple Arcade, bahsi geçen sistem ile oldukça benzer çalışacak ama bu uygulama, iOS temelli olan tüm cihazlarda çalışabilecek. Google tarafının ise Android için böyle bir şey yapabileceğini düşünmek zor. Ayrıca, Apple Arcade isimli sistem bu sonbahar aylarında çıkacak ve Google da yakın bir zamanda kendi ürününü kullanıcılara sunmak isteyebilir.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir