Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz! Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

God of War, Far Cry 6 ve Immortals: Fenyx Rising de yeni nesilde 60 FPS olacak

Sony Interactive Entertainment ve Ubisoft, yeni nesildeki oyunlarının performansından bahsetti.

PlayStation 5, Xbox Series X ve Xbox Series S, sadece haftalar sonra hayatımıza girecek. Bu sayede de artık konsol dünyasında 60 FPS olarak çalışacak oyunların sayısı artacak. Şimdi ise Sony Interactive Entertainment ve Ubisoft, yeni nesil konsollarda 60 FPS olarak çalışacak yeni oyunlarını açıkladı. Bu noktadaki ilk açıklama, 2018 senesinde piyasaya sürülen God of War hakkındaydı. Yapılan açıklamalara göre God of War, PlayStation 5 konsolundaki performans modu sayesinde 60 FPS olarak oynanabilecek. Hatta, PlayStation 4 konsolundaki kayıt dosyalarınızı da yeni nesle aktarabileceksiniz.

God of War

God of War haricindeki oyunlar da unutulmadı

Sony Interactive Entertainment haricinde Ubisoft da kendi oyunları hakkında açıklamalar yaptı. Mesela, öncelikle Watch Dogs: Legion oyununa değinildi ve yeni nesilde bu oyunun 60 FPS yerine ışın izleme teknolojisi sunacağı açıklandı. Assassin’s Creed Valhalla ile de bu durumun tam tersi yaşanacak ve oyun, ışın izleme teknolojisi olmadan 60 FPS değerinde yeni nesilde çalışacak. Aynı durum Immortals: Fenyx Rising için de geçerli olacak ve bu oyun da yeni nesilde 60 FPS akıcılığında oynanabilecek. 2021 senesinin ilk büyük oyunlarından olan Far Cry 6 de yeni nesilde 60 FPS olacak.

50 oyuncu ile birlikte çevrim içi şekilde oynanacak olan Riders Republic de Ubisoft şirketinin yeni nesilde 60 FPS değerinde çalıştıracağı oyunlardan bir tanesi olacak. Şimdiki nesilde de 60 FPS olan Just Dance 2021, yeni nesilde de performansını koruyacak ve geriye dönük uyumluluk da sağlayacak. Halihazırda çıkışını gerçekleştirmiş olan Tom Clancy’s Rainbow Six Siege ve For Honor ise yeni nesil için ayrıca güncellenecek ve iki oyun da 60 FPS değerlerinde çalıştırılabilecek. Hatta, ekranınız destekliyorsa Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyunun 120 FPS olarak bile oynayabileceksiniz.

Ubisoft, sadece yeni nesil hakkında konuşmadı ve 3 Aralık 2020 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan Immortals: Fenyx Rising oyununun geliştirilme sürecinin tamamen bittiğini de açıkladı. Bu açıklama sayesinde artık net olarak biliyoruz ki bu oyun, ertelenmeyecek. Sony Interactive Entertainment ise bunun tam tersine bir açıklama yaparak; normalde 12 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürülecek olan Destruction AllStars oyununun ertelendiğini duyurdu. Bu oyun artık Şubat 2021 içerisinde piyasaya sürülecek ve aynı ay içerisinde PlayStation Plus ile ücretsiz olarak oyunculara sunulacak.

Bu sırada, PlayStation 5 ve PlayStation 4 için piyasaya sürülecek olan Sackboy: A Big Adventure da nesiller arasında çapraz platform destekleyecek. Bu bilgi direkt olarak oyunun geliştirici ekibinden geldi ve oyuncuları oldukça memnun etti. Ondan sonra da ortaya bir iş ilanı çıktı ve Malezya içerisinde bulunan ve Sony Interactive Entertainment için çalışan bir stüdyonun, oyuncular tarafından çok sevilen bir oyun markası üzerinde çalıştığı belirtildi. Şimdilik bu oyunun ne olduğu bilinmiyor ama oyuncular çoktan yeni nesil için heyecanlanmaya bir kere daha başladı bile.