Ghost of Tsushima: Director’s Cut içerisindeki Iki Island bölümünün boyutu açıklandı

Ghost of Tsushima: Director's Cut hakkında yeni bilgiler verilmeye devam ediliyor.

Ghost of Tsushima: Director’s Cut, sadece birkaç hafta sonra çıkışını gerçekleştirecek ve oyunculara birbirinden farklı yenilik sunacak. Bunlardan ilki ise aslında tamamen yeni bir oyun alanı olan Iki Island olarak geçecek. Şimdi ise oyunun geliştirici ekibi, birçok farklı internet sitesi ile röportaj gerçekleştirdi ve bu röportajlar aracılığı ile oyun hakkındaki yepyeni detayları öğrenmiş olduk. Mesela, açıklamalara bakacak olursak, Iki Island bölümünün boyutu, temel oyundaki birinci kısmın boyutu ile aynı olacak. Yani, Izuhara ile Iki Island bölgeleri neredeyse aynı büyüklüğe sahip. Bu da demek oluyor ki oyuncuları kısmen geniş bir deneyim bekliyor yeni genişletme paketinde.

Ghost of Tsushima

Röportajların devamına göre Ghost of Tsushima: Director’s Cut, Iki Island içerisinde mistik efsaneler bulundurmaya devam edecek. Hatta, geliştirici ekip için favori içeriklerin bu olduğu da açıklandı. Bu da demek oluyor ki yeni oyun alanında, tamamen yeni ve fantastik yeteneklere sahip olabileceğiz. Bunun haricinde daha standart yeni yetenekler de kazanılabilecek tabii ki. Ayrıca, ilk defa atımıza zırh giydirebileceğiz ve aynı zamanda artık atımızın da yetenekleri olacak. Bu arada, hikayenin temeli de birçok oyuncuya göre biraz fantastik gelmiş olabilir ama geliştirici ekip, fantastik ögelerin Ghost of Tsushima: Legends seviyesinde olmayacağını söylüyor.

Iki Island içerisinde sunulan hikaye hem biraz psikolojik, hem de biraz gerçek üstü olacak ama bu temaların hiçbiri, Ghost of Tsushima: Legends ile yaşatılan deneyimde olduğu kadar fantastik bir seviyeye çıkmayacak. Geliştirici ekip, her şeye rağmen orijinal hikaye ile sunmuş oldukları gerçekçiliği, tek bir genişletme paketi ile camdan aşağı atmak istemiyor ama aynı zamanda da orijinal hikayeye kıyasla daha benzersiz bir deneyim yaşatmak istiyor. Birçok oyuncu gibi bizler de bu yeni içeriği merakla bekliyoruz ve incelemesini sizlere sunmak için sabırsızlanıyoruz efendim.