Ghost of Tsushima: Director’s Cut için yeni bir hikaye videosu yayımlandı

Ghost of Tsushima: Director’s Cut oyununun içerisindeki genişletme paketinin hikayesi detaylandırıldı.

20 Ağustos 2021 tarihinde PlayStation 4 ve PlayStation 5 için çıkışını gerçekleştirecek olan Ghost of Tsushima: Director’s Cut için yepyeni bir hikaye temelli video yayımlandı. Sizlerin de hemen yukarıdan izleyebileceği bu görüntülerde oyunculara sunulacak olan yeni genişletme paketine değiniliyor. Bu genişletme paketi ile oyuncular, Iki Island isimli yeni bir bölgeye yolculuk edecek ve orada hem yepyeni dostlar, hem de yepyeni düşmanlar ile tanışacak. Hikayede ise ana karakterimiz, bahsi geçen adada gizli bir Mongol kabilesinin varlığını öğrenecek ve bu kabileyi araştırmak için yepyeni bir maceraya atılacak.

Ghost of Tsushima

The Eagle olarak da bilinen Ankhsar Khatun tarafından yönetilen bahsi geçen Mongol kabilesi, oyunculara benzersiz bir tehdit oluşturacak. Ankhsar Khatun, sadece adaları ele geçirmek üzerinde deneyimli değil; kendisi aynı zamanda ruhları ele geçirmeye de alışık. Bu yüzden, tahmin edebileceğiniz üzere Ghost of Tsushima: Director’s Cut ile kısmen fantastik bir maceraya da adım atmış olacağız. Bu sırada, Iki Island da bizim ana karakterimize yabancı bir ada değil. Kendisi daha önce orada bulundu ve şimdi de geri dönüyor. Ayrıca bu adada, karakterimizin klanının geçmişine dair oldukça karanlık sırlar da bulunuyor.

Iki Island, oldukça uzun bir zamandır adaletin olmadığı, hiçbir kuralın tanımadığı bir ada. Samuraylar da zaten bir süredir bu adaya hiç adım atmadı. Buna karşılık, adada bir samurayın öğrenebileceği çok fazla şey bulunuyor. Yeni yetenekler, yeni efsaneler, yeni düşmanlar ve çok daha fazlası oyuncuları bekliyor olacak. Bununla birlikte, Ghost of Tsushima: Director’s Cut oyunundaki genişletme paketi ile kişisel hikayeler de anlatılacak. Yani, geliştirici ekip, aslında temel oyunda kullanılmış olan mantıkları, daha da geliştirerek, üstüne yeni şeyler ekleyerek, genişletme paketine taşıyacak. Bu sayede oyuncular, eksik bir deneyim yaşıyormuş gibi hissetmeyecek.