Games with Gold ile Ağustos 2021 içerisinde verilecek olan ücretsiz oyunlar açıklandı

Games with Gold haricinde, Summer Spotlight 2021 sayesinde 75'den fazla oyun Xbox için duyuruldu.

Xbox Live Gold veya Xbox Game Pass Ultimate sistemlerine abone olan oyuncular, Games with Gold programı dahilinde her ay, ücretsiz video oyunlarını kütüphanelerine ekleyebiliyor. Microsoft, Xbox Wire üzerinden yeni bir açıklama yaptı ve Games with Gold ile Ağustos 2021 içerisinde verilecek olan ücretsiz oyunları açıkladı. Bu açıklama dahilinde ilk oyun, 1 Ağustos 2021 ile 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında dağıtılacak olan Darksiders III olacak. Bu oyunun piyasadaki değeri ise 60 USD. Yooka-Laylee ise 16 Ağustos 2021 ile 15 Eylül 2021 tarihleri arasında ücretsiz olarak verilecek olan ikinci oyun. Bu yapıtın piyasadaki değeri de 40 USD.

Oyuncuların ücretsiz olarak elde edebileceği üçüncü video oyunu ise Lost Planet 3 olarak açıklandı. 20 USD gibi bir piyasa değerine sahip olan bu yapıt, 1 Ağustos 2021 ile 15 Ağustos 2021 tarihleri arasında ücretsiz olacak. Son video oyunu ise 10 USD gibi bir değere sahip olan Garou: Mark of the Wolves. Bu yapıt da 16 Ağustos 2021 ile 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında oyuncular tarafından kütüphanelere ücretsiz olarak eklenebilecek. Garou: Mark of the Wolves ve diğer saydığımız tüm video oyunları, Xbox Live Gold veya Xbox Game Pass Ultimate sistemlerine abone olan oyuncular için ücretsiz olacak ve aboneliğiniz devam ettiği sürece, oyunlar ücretsiz kalacak.

Games with Gold ile Ağustos 2021 içerisinde verilecek olan ücretsiz oyunlar açıklandı

Xbox için Summer Spotlight 2021 de duyuruldu

Games with Gold, abone olan oyuncular için hoş bir sistem ama Microsoft şirketinin oyun keşfi için daha çok fazla sistemi bulunuyor. Bu sistemlerden bir tanesi de yedinci senesini yaşayan Summer Spotlight. 2021 senesi için geri dönen bu etkinlik dahilinde Xbox, önümüzdeki 6 hafta boyunca düzenli olarak Xbox için yeni video oyunlarını piyasaya sürecek. Bu oyunlar arasında Hades, Death’s Door, The Ascent, Twelve Minutes, The Forgotten City ve Aliens: Fireteam Elite gibi ilgi çekici yapıtlar da yer alacak. Eğer yaz aylarını şenlendirecek birbirinden farklı oyunlar arıyorsanız, Summer Spotlight 2021 için her hafta mağazayı kontrol etmeyi unutmayın!