Microsoft Flight Simulator, The Ascent ve dahası Xbox Game Pass için geliyor

Bu sırada, Microsoft Flight Simulator oyununun en çok istenen özelliği, 2022 senesi için duyuruldu.

Microsoft ve Xbox, Xbox Wire üzerinden yaptığı yeni bir açıklama ile Temmuz 2021’in geriye kalan günlerinde Xbox Game Pass sistemine eklenecek olan video oyunlarına değindi. Mesela, hemen şimdi Battlefield V oyununun bulut sistemine; Cris Tales oyununun da bulut, konsol ve bilgisayarlara eklendiği belirtildi. Sıradaki video oyunları ise 22 Temmuz 2021 tarihini hedefliyor. Bu tarihte; bulut, konsol ve bilgisayar için Atomicrops; bulut, konsol ve bilgisayar için Raji: An Ancient Epic; bulut, konsol ve bilgisayar için Last Stop oyunlarını göreceğiz. Daha sonraki eklenecek olan video oyunları ise 26 Temmuz 2021 tarihini hedefliyor olacak.

Microsoft Flight Simulator

26 Temmuz 2021 tarihinde Xbox Game Pass sistemine bulut ve konsol için Blinx: The Time Sweeper ile yine bulut ve konsol için Crimson Skies: High Road to Revenge oyunları eklenecek. Ondan sonra da konsol tarafında Xbox Series X/S cihazlarına özel olarak, 27 Temmuz 2021 tarihinde Microsoft Flight Simulator oyunu çıkışını gerçekleştirecek. Oyuncular, bu oyunu da tabii ki bahsi geçen abonelik sistemi aracılığı ile deneyimleyebilecek. 29 Temmuz 2021 tarihinde de bulut, konsol ve bilgisayar için Lethal League Blaze; bulut, konsol ve bilgisayar için Omno; bilgisayar için Project Wingman; bulut, konsol ve bilgisayar için The Ascent oyunlarını göreceğiz.

Bu sırada, halihazırda Xbox Game Pass sisteminde yer alan bazı video oyunları için yeni içerikler de çıktı. Mesela, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununa yeni bir harita eklendi. Minecraft oyununa ise Minions temalı bir ek paket hazırlandı. Aynı markaya ait bir başka video oyunu olan Minecraft Dungeons ise hem ücretli, hem de ücretsiz olarak yeni içeriklere kavuştu. Eğer siz, video oyunlarını bulut teknolojisi aracılığı ile oynuyorsanız, Cities: Skylines ve Outlast 2 gibi video oyunlarına dokunmatik özel kontrollerin eklendiğini de belirtmek istiyoruz. Son olarak; Spellbreak, Smite ve Phantasy Star Online 2 oyunlarında da yeni hediyeler, bu sistemin abonelerini bekliyor.

Microsoft Flight Simulator için helikopterler de yolda

Haberimizi sonlandırmadan önce içeriğimizde de bahsettiğimiz Microsoft Flight Simulator oyununa bir kere daha değinmek istiyoruz. Adından da anlayabileceğiniz üzere bu yapıt, bir uçuş simülasyonu ve içerisinde bolca farklı uçak bulunduruyor. Şimdi ise geliştirici ekibin yaptığı açıklamalara göre helikopterlerin 2022 senesi için planlandığını öğrendik. Helikopterler, özellikle rahat bir şekilde keşif yapmak isteyen oyuncuların çok işine yarayacaktır. Aynı zamanda, simülasyon tarafında da bambaşka bir deneyim sunulabilir. Bu arada, helikopterlerin şu anda bu oyun için en çok istenen özellik olduğunu da belirtmekte fayda var.