Forza Motorsport 8, sinematik bir hikaye anlatabilir

Forza Motorsport 8, güçlü bir hikaye anlatımına sahip olabilir.

Forza Motorsport 7 oyunu üç sene önce çıkmıştı ve şimdi de oyuncular, Xbox Series X konsolunun çıkış oyunu olarak Forza Motorsport 8 yapıtının geleceğini tahmin ediyor. Böyle bir oyunun geliştirildiğini halihazırda biliyoruz; Turn 10 Studios bunu açık bir şekilde söylemişti. Yalnız, bu oyunun neye benzeyeceğini bilmiyoruz ama 2 senedir bu proje üzerinde çalışan bir insan sayesinde, oyunun önemli noktalarından birini öğrenmiş olabiliriz. Bu önemli nokta ise sinematik sahneler ve hikaye ile alakalı.

Forza Motorsport 7

Forza Motorsport 8, hikayeli bir oyun mu olacak?

Forza serisi genel anlamda bir yarış oyunu ve minimum seviyede hikaye bulunuyor. Hatta konu Forza Motorsport serisi olduğu zaman bazı oyunlarda hiç hikaye bulunmuyor. Turn 10 Studios ise iki senedir bir sinematik yönetmen ile çalışıyor. Daha önce Grand Theft Auto V ve Red Dead Redemption 2 gibi video oyunlarında görev almış bir sinematik yönetmen, şu anda aynı rolde, yeni bir Forza Motorsport oyununda çalıştığını LinkedIn profilinden herkese gösteriyor. Bu noktada ise akıllarda birçok soru işareti oluşuyor.

Bazı oyuncular, podyum sahnelerinin ve belki yarış tekrarlarının hazırlanması için bir sinematik yönetmenin ekibe alındığını düşünebilir; Turn 10 Studios, ilk oyunlarından beri bu işi herhangi bir sinematik yönetmen olmadan yapıyordu. Zaten bu kadar basit işlemler için böyle bir role de gerek yoktu ve stüdyonun kadrosunda da zaten Forza Motorsport 8 oyunu için böyle bir rol açıldı. İşte bu sebepten dolayı da herkes, bahsi geçen yeni oyun için sinematik temelli bir deneyimin hazırlandığını düşünüyor.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x