Geçtiğimiz gün sizlere bir içerik sunmuştum. Bu içerikte Forza Horizon 4 oyununa ait olduğu düşünülen bazı konsept tasarımlar bulunuyordu. Bu konsept tasarımların aslında bahsettiğimiz oyuna ait olmaması için hiçbir neden yoktu. En azından biz öyle sanıyorduk. Fakat ResetEra ve Dualshockers ekibi, gerçeği ortaya çıkartabilmek adına yoğun bir çalışma gerçekleştirdi. Sonucunda ise yayımlanmış olan konsept tasarımların serinin en yeni oyununa değil, ilk oyununa ait olduğu ortaya çıktı.

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4 söylentileri yanlış anlaşıldı

Dilerseniz ortada nasıl bir araştırma olduğundan, özet bir şekilde bahsedelim. Öncelikle, yayımlanan konsept tasarımlar, bu tasarımları oluşturan stüdyonun internet sitesinde, herkese açık bir şekilde, göz önünde duruyor. Bu stüdyo oldukça deneyimli bir ekipten oluşuyor ve ekip, henüz duyurulmamış bir oyunun konsept tasarımlarını, büyük bir gururla ana sayfalarında sergiliyor olamaz, değil mi? Bu, elimizde olan en güçsüz kanıtlardan bir tanesi.

Konsept tasarımlardan bir tanesinde, Forza serisinin bir logosu görünüyor. Zaten bu logo, tasarımların bir Forza oyununa ait olduğunu doğruluyor ama ortada bir problem var: Bu logo oldukça eski. Görünen logo ilk Forza Horizon oyunu ve ilk 4 adet Forza Motorsport oyunları için kullanılmıştı. Bu da, konsept tasarımların eski oyunlardan bir tanesine ait olduğunu gözler önüne seriyor.

Sizlere sunacağımız son kanıt ise aslında konsept tasarımların eski bir oyuna ait olduğunu doğrular nitelikte. Eğer yayımlanan konsept tasarımlara bakacak olursanız, her tasarımda birkaç araba bulunuyor ve bu arabaların hepsi eski. Hepsi 2008 ile 2013 dönemleri arasından geliyor. Bu da, yine oyunun eski logo durumu ile uyuşuyor çünkü bu seri, o dönemlerde eski logoyu kullanıyordu. Bu durum yüzünden, konsept tasarımların aslında Forza Horizon 4 oyununa değil, daha eski bir Forza oyununa ait olduğu düşünülüyor ve bu düşünceler bizce oldukça doğru.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster