Son zamanlarda Forza Horizon 4 oyununu bayağı bir duyar olduk. Bundan aylar önce oyunun Japonya’da geçeceği bir Xbox API üzerinde görünmüştü. Geçtiğimiz günlerde ise Xbox ekibinin E3 2018 planları sızdırılmıştı. Sızdırılan bu planlarda da Forza Horizon 4 oyunu Japonya’da geçecek şeklinde görünüyordu. Bugün ise ortaya yeni bir söylenti çıktı. Bu söylentiye göre oyun Japonya yerine Birleşik Krallık sınırları içerisinde geçecek.

Forza Horizon 4, Japonya yerine Birleşik Krallık içinde geçebilir

Bahsettiğimiz söylenti aslında çok sağlam bir şekilde karşımıza çıkıyor. Öncelikle küçük bir geçmiş bilgi verelim size. Bundan seneler önce Forza Motorsport 6 oyununa birçok Avustralya temelli araç eklenmişti güncelleme ile. Tek bir güncelleme ile onlarca Avustralya temelli araç gelmişti yani oyuna. Bu güncellemeden sadece birkaç ay sonra ise Forza Horizon 3 duyurulmuştu idi. Bu oyun bildiğiniz üzere Avustralya’da geçiyor.

İşte yeni söylentiye göre, tarih kendisini tekrarlayabilir. Çünkü Forza Motorsport 7 oyununa bir güncelleme geldi ve bu güncelleme ile oyunun dosyalarına 20 adet civarında İngiliz arabası eklendi. Bu arabaların hepsi, Forza Motorsport 7 oyununun PC dosyalarında gizli olarak bulunuyordu. İşte bu durum da, oyuncuların aklına bahsettiğimiz yorumu getirdi: Eğer Forza Motorsport 7 oyununa gizli şekilde bu kadar İngiliz arabası eklendiyse, E3 2018 sırasında duyurulacak olan Forza Horizon 4, Birleşik Krallık sınırları içerisinde geçebilir.

Forza Horizon 4 ile bu arabalar arasında daha fazla bağ var mı?

Sorumuzun cevabını verelim: Evet, var. Aslında direkt olarak bu oyunun yok, genel olarak serinin bir bağı var. Çünkü Forza serisinde genelde yeni bir oyun çıktığı zaman, bir önceki oyundan birçok araba direkt olarak yeni oyuna aktarılıyor. İşte bu yüzden insanlar, eklenen İngiliz arabaları ile bu sonuca çıkıyor. Çünkü oyunun geliştirici ekibi, bu İngiliz arabalarını direkt olarak yeni çıkacak oyuna ekleyebilir. Oyuna çok fazla İngiliz arabasının eklenmiş olması da direkt olarak oyunun Birleşik Krallık içerisinde geçeceğini işaret ediyor. Umuyoruz ki mantığı güzel bir şekilde sizlere sunabilmişizdir.

Etiketler: