Microsoft ve Xbox ekiplerinin bu sene yeni bir Forza oyunu duyuracağını tahmin ediyorduk, istiyorduk da zaten. Ayrıca birkaç hafta önce de bu yönde bazı söylenti bilgiler görmüştük. Bu bilgiler, E3 2018 sırasında duyurulacak bir Forza Horizon 4 oyununu işaret ediyordu. Bu söylentilere göre oyun, Japonya’da geçecekti. Bugün ise oyunun konsept tasarımları ortaya çıktı. Bu tasarımlara bakacak olursak, oyun gerçekten geliyor ve ya Tokyo’da, ya da Hong Kong’da geçiyor. Bundan daha güzel bir haber olabilir mi?

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4 için oluşturulan konsept tasarımlar, hoş görünüyor

Bahsetmiş olduğumuz konsept tasarımlar, bir Reddit kullanıcısı tarafından, internet aleminde keşfedildi. Ortaya çıkan bilgilere göre bu konsept tasarımlar, İngiltere temelli bir ajans olan Leadinglightdesign tarafından tasarlandı. Bu ajans, genelde filmler ve video oyunları ile alakalı konsept tasarımlar oluşturuyor. Bu noktada sizlere söylemeliyiz ki, Forza Horizon serisinin geliştirici stüdyosu da İngiltere’de bulunuyor. Yani, geliştirici stüdyosu, ajanstan böyle bir konsept tasarım isteğinde kolayca bulunmuş olabilir.

Yazımızda bahsetmiş olduğumuz bu konsept tasarımlara sizler de hemen aşağıdaki galerimizden göz atabileceksiniz. Sizler bu tasarıma bakmadan önce, bizler de biraz bahsetmek istiyoruz bu tasarımlardan. Bu tasarımların bir tanesinde, araçlardan bir tanesini dar sokaklarda görüyoruz, bir diğer tasarımda ise oyunun bir kısmını yüksek bir noktadan görüyoruz. Ayrıca bu sahnede muhtemel festival alanları da görülmekte.

Diğer konsept tasarımlardan bir tanesinde ise işler biraz ilginçleşiyor çünkü bir stadyum görüyoruz ve bu stadyumun içi, tıka basa dolu. Ayrıca bu stadyumun girişi de açık görünüyor ve sanırım arabamız ile girebiliyoruz. Dilerseniz tüm konsept tasarımlara, yazımızın devamından göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster