Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Fortnite oyununda mağazaya gelecek bir ögeyi artık oyuncular seçecek

Fortnite için gelen v10.30 güncellemesi, oyuncuları memnun edecek, çok önemli bir özelliğe ev sahipliği yapıyor.

Fortnite oyununun Battle Royale, Kreatif ve Dünyayı Kurtar modları haftalık olarak güncellenmeye devam ediyor. Bugün ise bahsi geçen video oyunu için Epic Games tarafından v10.30 güncellemesi yayımlandı. Bu güncelleme ile oyunda birçok değişiklik yaşandı ve bunlardan en önemlisi ise oyunun mağazasında gerçekleşti. Açıklamalara bakacak olursak, artık mağazaya gelecek olan bir ögeyi, oylama aracılığı ile oyuncular seçebilecek.

Fortnite

Fortnite, oyuncuları dinlemeye devam ediyor mu?

Mağaza özelliğinden bahsedeceğiz ama öncelikle söylemek istiyoruz ki v10.30 güncellemesi ardından Fortnite oyununun Battle Royale moduna öncelikle Tepeden Tepinenler isimli bir oyun modu eklendi. Sınırlı bir süre boyunca aktif olacak olan bu oyun modunun yanında Seri Hafif Makineli Tüfek silahı mahzene kaldırıldı; Taktiksel Hafif Makineli Tüfek ise mahzenden çıkartıldı. Ayrıca bu video oyununa Boğuk Park bölgesi de eklendi.

Oyuncular, Boğuk Park içerisinde iken, eğildiklerinde nesnelere dönüşecekler. Birincil ateş etme tuşuna basarak nesne halinden çıkabileceksiniz. Oyuncular nesne halindeyken de hasar alabilecek ve nişan almak, oyuncuları oldukları yere sabitleyerek onların olacaklardan habersiz kurbanları aramalarına olanak tanıyacak. Yani, bir nevi Fortnite oyununun içerisinde, sadece tek bir bölgede saklambaç oynayabilmek mümkün olacak.

Kaygan Koru da bu video oyununa eklendi. Yırtık Bölgesi, Kaygan Koru’yu geri getirdi ama bu sefer Durrr Burger’in esamesi okunmuyor; artık bölgede takoların sözü geçiyor! Oyuncular, dans ederken diğer oyunculardan hasar almayacak ve her saniye 20 can kazanacak. Dans etmek fırtınadan gelen hasarı engellemeyecek ve fırtına içindeyken oyuncuların canı dolmayacak. Tabii bir de mağaza olayı vardı, değil mi? Gelin, şimdi ondan bahsedelim.

Oyuncular artık içerik mağazasına geri gelecek olan içeriği oynayabilecek. Bu özellik, henüz test seviyesinde ve adı da Topluluğun Seçimi. Bu özellik, devreye girdiğinde içerik mağazası içerikleri birbirine karşı mücadele edecek ve kimin geri geleceğine senin oyların karar verecek. Her Topluluğun Seçimi etkinliğinde geri dönmesini istediğiniz içeriğe günde bir defa oy verebileceksiniz. Seçiminizi belirleyip, günlük oyunuzu verdikten sonra, etkinlik süresince diğer günlerde diğer eşyalar için de oy verebileceksiniz. Her gün giriş yaparak yeni oy alabileceksiniz.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir