Fortnite oyununun liderliğini Gears 5 sonlandırdı

Fortnite, 2018 senesinin yaz aylarından beri liderdi.

Son birkaç senedir inanılmaz popüler bir video oyunu olan Fortnite, milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Her ne kadar bu oyun popüler olsa da Microsoft gibi şirketler, oldukça güçlü markalarının yeni video oyunlarını piyasaya sürüyor ve gördüğümüz üzere bu video oyunları, diğer oyunların popülerliklerini etkiliyor. Mesela; Fortnite oyununun liderliğini Gears 5 sonlandırdı.

Gears 5

Gears 5, birçok oyuncu için çok önemli bir video oyunu

Microsoft Store üzerinde bir liste bulunuyor. Bu listede en çok oynanan video oyunları gösteriliyor. İşte o listenin birincisi, tam 1 senedir Fortnite idi. Evet, 12 ay boyunca Fortnite, en çok oynanan oyunlar listesinin birinciliğinden bir kere bile düşmemişti. Fakat Gears 5 oyununun çıkışı ile bu durum değişti; geçen haftanın en çok oynanan video oyunu Fortnite değil, yeni Gears of War oyunu oldu.

Xbox Game Pass ve Xbox Game Pass Ultimate ile de oyunculara sunulmuş olan bu video oyununu; Fortnite, Grand Theft Auto V, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege ve Apex Legends takip etti. Tabii bu liste sadece Birleşik Devletler için geçerli idi ama ResetEra gibi platformlardan gelen görsellere göre Birleşik Krallık, Avustralya, Fransa ve Almanya gibi ülkelerde de durum, bahsettiğimiz gibi.

Ülkemizde de durumun aynı olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye temelli Microsoft Store üzerinde şu an en çok oynanan oyun Gears 5 ve bu yapıtı Fortnite, FIFA 19, Grand Theft Auto V, Forza Horizon 4 ve Pro Evolution Soccer 2019 takip ediyor. Yani, muhtemelen dünyanın dört bir yanında Fortnite oyununun popülerliği, en azından Microsoft Store üzerinde ikinciliğe düştü ve birinciliğe de Gears of War serisinin yeni oyunu geldi.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir