FIFA 20 sonrasındaki FIFA oyunları, EA tarafının Avrupa stüdyosunda geliştirilecek

Önemli bir atamayla, FIFA Ultimate Team modunun mucidi Avrupa’ya transfer oldu.

Futbol dünyasında transfer sezonu biterken bir önemli transfer haberini video oyunu dünyasından vermek istiyoruz. Aslında bu durumu, transferden ziyade bir atama veya yer değiştirme olarak adlandırabiliriz. Şöyle ki EA Sports Vancouver stüdyosunda FIFA serisini geliştiren ekibin lideri ve genel müdürü konumundaki David Rutter, EA tarafının Avrupa stüdyolarının genel müdürlüğüne atandı. Bu önemli değişiklikle pek çok önemli yapımın kontrolü, FIFA 20 oyununda da bulunan FIFA Ultimate Team modunun mucitlerinden birisine geçmiş oldu.

FIFA 20

FIFA 20, Amerika kıtasında geliştirilen son FIFA oyunu olabilir

Giriş kısmında bahsettiğimiz atamayla David Rutter, bundan böyle EA tarafının Avrupa stüdyolarının genel müdürlüğünü üstlenecek. Böyle bir çırpıda alelade bir atamanın gerçekleşmiş olabileceği anlaşılabilir ama durum göründüğünden daha büyük önem arz ediyor. Öncelikle, EA tarafının Avrupa kıtasında DICE ve Criterion Games gibi stüdyolarının bulunduğunu belirtelim. Bu stüdyolardan DICE tarafını, Battlefield ve Star Wars Battlefront serilerinden gayet iyi tanıyoruz.

Criterion Games denildiğinde de bazı oyunlara destek vermesinin yanında Need for Speed serisi için geliştirdiği yapımlar akla gelecektir. Bu arada, başlığımızdan da anlaşılacağı üzere FIFA 20 oyunundan sonrasında çıkacak FIFA serisinin gelecekteki oyunlarının da EA tarafının Avrupa kanadı tarafından geliştirileceği belirtildi. Yeri gelmişken FIFA 20 oyununun çıkışını 27 Eylül 2019 tarihinde; PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch platformları için gerçekleştireceğini hatırlatalım.

Bu arada David Rutter isminin her hangi bir şirket yöneticisi olmadığını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Futbol oyunlarındaki rekabette 2000’li yılların başlarında yenik düşen FIFA serisinin yeniden şahlanması ve günümüze ulaşmasında bu ismin büyük önem taşıdığını belirtelim. FIFA Ultimate Team gibi bağımlılık oluituran bir oyun modunun video oyunu dünyasına kazandıran kişinin de David Rutter olduğunu söyleyebiliriz. FIFA Ultimate Team demişken, bu oyun modunun tek başına, tüm EA şirketi gelirlerinin %21’ini getirdiğini sözlerimize ekleyelim.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir