Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

FIFA 20: FIFA Antrenörü hakkındaki tüm detaylar

FIFA 20 oyununda yer alan FIFA Antrenörü sayesinde oyunun temellerini gayet güzel bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Geçmişte ne olmuştur, bilemiyoruz ama günümüzde kimse anasının karnından FIFA oynayarak çıkmıyor. Bu sebepten ötürü de EA, modern FIFA oyunlarında FIFA Antrenörü isimli öğretici bir sistem bulunduruyor. FIFA 20 oyununda ülkemiz için bu sistem, Türkçe’ye çevrilmiş olsa bile bizler bu sistemin üzerinden bir kez daha geçmek ve sizlere sistemin detaylarından bahsetmek istiyoruz. Hazır mısınız?


FIFA 20 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

FIFA 20 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, FIFA 21 ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


FIFA 20

Nedir bu FIFA 20 oyununun FIFA Antrenörü özelliği?

Temelinde, FIFA Antrenörü bir yapay zekadır. Bu yapay zeka, sizin oynanış stilinizi izler, zamanla sizin seviyenizi belirler ve sürekli olarak sizlere oynanış ile alakalı ipuçları verir. Mesela, ara pas atmayı çok kullanıyorsanız, bu yapay zeka bir süre sonra daha gelişmiş ara pas taktiklerini kullanmanızda size yardımcı olur. Aynı zamanda bu yapay zeka, oyuncuların temelden oyunu öğrenmesini de sağlar.

Oyunun ayarlar menüsünden açılabilecek veya kapatılabilecek olan FIFA Antrenörü, 3 farklı görüntü modu sunar: Movement, Movement & Mechanics ve Movement & Buttons. Eğer Movement modunu seçerseniz, sadece hareket ve top sürme ile alakalı ipuçlarını görürsünüz. Eğer Movement & Mechanics ayarını seçerseniz, biraz önce dediğimizin üzerine bir de pas ve şut gibi mekaniklerin ipuçları görünür.

Son olarak bir de Movement & Buttons ayarını seçebilirsiniz FIFA 20 oynarken ve Movement & Buttons ayarında da sadece hareket ve tuşlar ile alakalı ipuçları gösterilir. Ayrıca, Movement & Mechanics ayarının içerisinde Pass Receiver Indicator, Shot Elevation ve Timed Finishing Bar Indicator gibi ayarlar da bulunur. Bu ayarlar sayesinde oyun mekaniklerini, oyunu oynarken görebilirsiniz.

Pass Receiver Indicator ayarı sayesinde pası atmadan önce o topun kime gidebileceğini görmenizi sağlar. Shot Elevation ise şut çekerken topun ne kadar yukarı kalkacağını sizlere gösterir. Son olarak, Time Finishing Bar Indicator ise kusursuz şutları çekebilmek için ne zaman doğru anda şut tuşuna ikinci kez basmanız gerektiğini gösterir. Bu özelliği, oyundan tamamen kapatabilmek de mümkün.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x