Biliyorsunuz bizler, video oyunu sevenleri olarak bir karar aldık. Bundan böyle, içinde Battle Royale oyun modu bulunmayan hiçbir FPS veya aksiyon oyununu almayacağız. Çünkü bu oyun modunun olmadığı oyunu artık oyun olarak saymıyoruz. Giriş kısmını şaka olarak yazdık ama muhtemelen oyun geliştiricileri durumu tam masasıyla böyle anlamışlar ve çalışmalarına da bu yönde devam ediyorlar. En köklü ve yüksek bütçeli FPS türündeki oyun serilerinin bünyelerinde Battle Royale oyun modunun bulunacak olmasından, düşük bütçeli yapımlara kadar yayılan bir furyanın tam ortasında yaşıyoruz. Dolayısıyla, geliştiricilerin biraz kendilerini tek yöne yöneltme çabaları da gözden kaçmıyor. Haberimiz de; Steam platformunda, erken erişim sürecine başlayacak olan Battle Royale temelli, farklı bir hayatta kalma oyunuyla ilgili. Dilerseniz, erken erişim sürecine başlayacak olan Fear the Wolves oyunundan, erken erişim sürecinin başlangıç tarihinden ve oyunun geliştirici ekibinin ne gibi çalışmalara imza attığından bahsetmeye başlayalım.

Fear the Wolves, Steam erken erişim sürecine çok yakında başlıyor

Fear the Wolves, erken erişim süreciyle, zorlu arenada boy gösterecek

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl oyununun geliştiricilerinden bazılarının kurduğu Vostok Games tarafından geliştirilen ve yayıncılığı Focus Home Interactive tarafından üstlenilen Fear the Wolves, giriş kısmındaki küçük çaplı serzenişimizden de anlaşılacağı üzere, Batte Royale oyun modu temelli bir hayatta kalma video oyunu. Aslında çokluğundan yakındığımız bu türün derinliğini geliştirecek bir yapımla da karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz. Yani bizim serzenişimiz oyundan ziyade; geliştiricilerin, bu oyun moduna olan ilgisineydi ama talep gördüğüne göre bu tipte oyunlarla karşılaşmayı sürdüreceğiz. İşte Battle Royale oyun modu temelli yeni oyunumuz da 18 Temmuz 2018 tarihinden itibaren, Steam platformunda, erken erişim sürecine başlamış olacak.

Radyasyonla bezenmiş ortamlarda, kurtların ve hayatta kalmak isteyen insanların arasında yaşam mücadelesi vereceğimiz oyuna dair bir güzel bilgiyi parantez içerisinde belirtelim. Geliştirici ekip tarafından, bu oyun tam 14 farklı dilde destekleniyor ve bu diller arasında Türkçe de bulunuyor. Oyunun Türkçe arayüz ile geldiğinin de altını çizmeden geçmeyelim. Öte yandan oyundaki karakter hareketlerinin de ilgi çektiğini, basit bir yapımla karşı karşıya olmadığımızın altını çizelim.

Oyunun geliştirici ekibi tarafından sürekli olarak güncellemelerin geleceği sözünün verildiğini de hatırlatalım. Zaten erken erişim sürecine girmekteki en büyük amacın, oyunculardan gelecek olan geri dönüşler vasıtasıyla hareket etmek, oyunu daha iyi bir hale taşımak olduğunu pek çoğumuz biliyoruz. Bakalım bu yeni hayatta kalma amacıyla ter dökeceğimiz oyun, rakiplerine oranla, kendisine nasıl bir yer edinecek? Dileyen okurlarımız, fikir edinmek açısından; yazımızın hemen alt kısmındaki, oyun için hazırlanan E3 2018 videosuna göz atabilirler.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster