Bethesda ekibi, 24 saat boyunca sadece oyunculara bir monitör ekranı göstererek, herkesi bilgisayar başına kitlemişti. Tabii ki bu bir canlı yayın aracılığı ile yapılmıştı. Bu canlı yayın başladıktan 24 saat sonra bitti ve ardından herkesin beklediği oyun duyurusu geldi. Evet, başlığımızdan da görebileceğiniz gibi Bethesda Fallout 76 oyununu sadece bir video ile duyurdu. Bu videoyu haberimizin en altından sizler de izleyebilirsiniz ama şimdiden söyleyelim: Bu video oldukça kısa ve çok fazla şey göstermiyor bizlere. Asıl tanıtım E3 2018 sırasında gelecek.

Fallout 76

Fallout 76, Rust benzeri bir video oyunu olacak

Tahminlere göre Bethesda Game Studios çatısı altında bulunan Maryland ve Austin ekipleri tarafından geliştirilen bu video oyunu hakkında şu an resmi olarak herhangi bir bilgi bulunmuyor. Fakat oyunun adına bakacak olursak, oyunun Vault 76 ile alakalı olduğunu anlayabiliriz. Vault 76, daha önce Fallout 3 ve Fallout 4 oyunlarında görünmüştü. Ayrıca söylentilere göre bu oyun, çevrim içi temelli bir yapıya sahip olacak ama net olarak bir MMO da olmayacak.

Söylentilerin devamına göre oyunun içerisinde tekli oyuncu modu da olacak ama oyuncular eğer isterlerse çevrim içi moda da geçebilecekler. Ayrıca bu oyunun haritası, büyük bir otobanın yanında olacak. Temelinde bu oyunun Rust gibi bir video oyununa benzeyeceği de söyleniyor. Yani, bina yapılabilen hayatta kalma oyunu görebiliriz. Aslında buna pek şaşırmamak lazım çünkü Fallout 4 ile bina yapma sistemi filan seriye gelmişti. Şimdi aynı sistemin bağımsız bir video oyununda kullanılması, bizi şaşırtmaz.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster