Geçtiğimiz gün resmi olarak Fallout 76 duyuruldu ve sizlere sunduğumuz duyuru haberimizde, oyun hakkında birkaç kritik bilgi vermiştik. Bugün ise o bilgilerin devamı geldi. Kotaku ekibinden gelen raporlara göre bahsetmiş olduğumuz video oyunu, çevrim içi temelli bir hayatta kalma oyunu olacak. Söylentilere göre bu oyun DayZ ve Rust gibi video oyunlarından ilham alınmış bir yapıt olacak. Yani, Fallout 4 şeklinde bir oyun beklemenizi önermiyoruz.

Fallout 76

Fallout 76, beklediğiniz gibi bir video oyunu olmayabilir

Kotaku ekibine ismini vermeden konuşan projeye yakın olan bazı isimler, bu oyunun deneysel bir proje olduğunu belirtti. Yani Bethesda ekibi, bu video oyunu ile yeni bir şey denemeye çalışıyor. Bu da demek oluyor ki, geliştirilen bu video oyunu serinin eski ana veya yan oyunları gibi olmayacak.

Yapılan açıklamalara göre aslında bu oyun prototip sürümünde, Fallout 4 oyununun çevrim içi modu idi fakat bu mod geliştirildi ve deneysel bir video oyununa dönüştürüldü. Açıklamaların devamına göre bu oyun içerisinde de aktiviteler ve görevler bulunduracak. Serinin klasik oyunları gibi yani. Ayrıca oyun içerisinde bina kurma sistemi de olacak. Bu sistem zaten Fallout 4 ile seriye gelmişti. Bu sistemin yanında, klasik hayatta kalma oyunlarında gördüğümüz mekanikler de Fallout 76 içerisinde bulunacak.

Vault 76’den ismini almış olan Fallout 76, Bethesda Game Studios ekibinin ana stüdyosu olan Maryland ve ekibin en yeni stüdyosu olan Austin tarafından geliştiriliyor. Maryland daha önce The Elder Scrolls V: Skyrim ve Fallout 4 oyunları üzerinde çalışmıştı. Austin ekibi ise BattleCry isimli video oyunu üzerinde görev almıştı.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster