Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Epic Games Store her hafta ücretsiz oyun verecek

Yıl sonuna kadar Epic Games Store tarafından ücretsiz oyun yağmuru başlıyor.

Video oyunlarının PC sürümlerinin dijital olarak indirmek isteyenler çoğunluk olarak bir hayli uzun süredir Steam platformundan faydalanmaktaydı. Bilindiği üzere bir süre önce PC’lerdeki dijital satış cephesine Epic Games Store ile önemli bir rekabete geçildi. Pek çok oyunun PC sürümünü bünyesine katan bu yeni dijital satış platformunun bazı oyunları belirli aralıklarla ücretsiz olarak sunduğu da görülüyordu. Şimdiyse bu ücretsiz oyun verme işinin bir kat daha ileri bir seviyeye taşındığını öğreniyoruz.

Epic Games

Epic Games Store ile ücretsiz oyun akını başlıyor

Edinilen bilgilere göre Epic Games Store tarafı ücretsiz oyun verme işini epey sıklaştıracak. Yapışan açıklamalara baktığımızda bu dijital video oyunu satış platformunun belirli aralıklarla ücretsiz oyun sunma dönemi haftalık olarak değişecek. Bir başka deyişle ücretsiz olarak her hafta yeni bir oyun verilecek. Peki bu süreç yalnızca E3 2019 döneminde mi sürecek, diye soran okurlarımız için bir güzel haber daha paylaşalım.

Yine yapılan açıklamalara baktığımızda Epic Games tarafından haftalık olarak ücretsiz oyun verme işlemi 2019 senesinin sonuna kadar devam edecek. Farklı fiyat aralıklarına sahip olan video oyunlarını ücretsiz olarak veren platformun henüz hangi oyunları vereceği ise tam olarak belli değil. Yine de PC kullanıcısı olan okurlarımızı, 2019 yılının sonuna kadar bu platformu haftalık olarak kontrol etmelerini tavsiye ediyoruz.

Bu arada ücretsiz olarak verilen oyunun yalnızca erişime açıldığı hafta boyunca oynamanın zorunlu olmadığını hatırlatalım. Dileyen oyuncular bu dijital satış platformundaki oyunu birkaç tıklama sonrasında kendi kişisel oyun kütüphanesine ekleyebilecekler. Hemen yükleme zorunluluğu bulunmayan bu oyunlar istenilen zamanlarda dijital olarak indirilip oynanabilecekler. Bir diğer tabirle, oyuncular sistem üzerinde oyunları satın almış gibi görünecekler.  

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir