Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Epic Games Store platformunun ilk indirimleri başladı

Oyuncular, bu indirimlerden memnun kalsa da bazı oyun geliştiricileri, indirim yüzünden kendi oyunlarını mağazadan kaldırdı.

Epic Games Store, izlediği agresif yollar ile oyuncuları kendinden soğutmuş olsa da bugün bu platformun ilk indirimleri başladı ve fiyatlara bakacak olursak, birçok oyuncu bu mağazayı sevmeye başlayacak. Bahsettiğimiz mağazanın ilk indirimlerinin adı Epic Mega Sale olarak geçiyor ve mağazada bulunan neredeyse her video oyunu, %75’e varan indirimlere giriyor. Yalnız, bazı oyunlar bu durumdan kaçıyor.

Epic Games Store

Epic Games Store, indirim poliçesi ile oyuncuların kalbini kazanıyor

Öncelikle kampanyayı biraz daha detaylandırmak istiyoruz sizlere. Epic Mega Sale ile öncelikle birçok video oyunu, %75’e varan indirimlere giriyor. Bunun üzerine, eğer satın alacağınız oyun 15 Dolar ve üzerinde bir fiyat etiketine sahipse, ekstradan 10 Dolarlık bir indirime de sahip olabiliyorsunuz. Genel indirimler, video oyunu geliştiricilerini ve dağıtımcılarını etkiliyor olsa da anladığımız kadarıyla 10 Dolarlık indirim, Epic Games tarafından ödeniyor.

Peki, ya siz bir video oyununu geçen haftalarda aldıysanız ve şimdi kendinizi soyulmuş hissediyorsanız, ne olacak? Epic Games, sizi de düşünüyor. Açıklamalara göre eğer bu mağazadan 2 hafta içerisinde herhangi bir şey satın aldıysanız veya ön sipariş verdiyseniz, küçük bir para iadesi alıyorsunuz. Oyun, tabii ki sizde kalıyor ve Epic Games, indirim ile ortaya çıkan farkı size para iadesi ile ödemeye çalışıyor. Anlaşılan şirkette bol para bulunuyor.

Bu sırada oyun geliştiricileri ve dağıtımcıları da indirimden kaçmaya çalışıyor

İndirimler, oyuncular için çok güzel bir fırsat olsa da şu an Epic Games Store üzerinde bazı ilginç işler de dönüyor. İnternet alemindeki raporlara göre bahsettiğimiz indirimin başlaması ile birlikte Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 ve Oxygen Not Included, indirimlerin başlaması ile birlikte mağazadan kaldırıldı. Bu konu hakkında bazı resmi açıklamalara da sahibiz.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 oyununun dağıtımcı şirketi, konu hakkında bir açıklama yaparak indirime dahil olmak istemediklerini, bu sebepten ötürü oyunlarının bir süreliğine mağazadan kaldırıldığını açıkladı. Tabii bu oyun, mağazadan kaldırılana kadar birkaç dakika geçti ve bu sırada bazı oyuncular, indirimli fiyatla bu oyunu satın almayı başardı. O oyunculara ne olacak?

Bahsettiğimiz şirketin söylediğine göre oyunu indirimli fiyattan satın alan oyunculara herhangi bir işlem yapılmayacak. Oyuncular, indirimli fiyattan oyunun sahibi olmuş olacak. Ayrıca dağıtımcı ekibin, Epic Games Store üzerinde başlayacak olan indirim hakkında net olarak bilgi sahibi olmadığı da açıklandı. Bu sebepten ötürü zaten oyun mağazadan bir anda kaldırıldı. Muhtemelen aynı durum, Oxygen Not Included için de geçerli.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir