Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Outer Wilds da Epic Games Store için özel olacak

Ayrıca bu FPS türündeki uzay keşif oyununun 10 dakikalık oynanış videosu yayımlandı.

Video oyunlarının PC sürümlerinin dijital satışı konusundaki karmaşa malumunuzdur. Bu alandaki rekabetin ateşi günden güne körükleniyor. Şimdi de FPS türündeki uzak keşfi ve macera oyunu olan Outer Wilds isimli yapımın, bir Steam sayfası olmasına rağmen yalnızca Epic Games Store üzerinden satılacağını öğreniyoruz. Ayrıca bu video oyununu merak edenler için uzunca bir oynanış videosunun yayımlandığını söyleyebiliriz. Yaklaşık 10 dakika uzunluğundaki bu oynanış videosunu haber yazımızın en üst kısmından seyredebilirsiniz.

Outer Wilds

Outer Wilds oyununu Steam platformunda bir süre göremeyeceğiz

Haberimize konu olan oyunun geliştiricisi olan Mobius Digital, duyuru sırasında geliştirdikleri oyunun Steam platformunda oynanabilir olacağını duyurmuştu. Üst kısımda da belirttiğimiz üzere bu oyunun bir Steam satış sayfası dahi bulunmaktaydı. Şimdi ise bu uzay keşfi oyununun sadece bir süreliğine, yalnızca Epic Games Store üzerinden satılacağı bilgisi paylaşıldı. Böylelikle, Outer Wilds oyununun çıkışını gerçekleştirdiği gün yalnızca Epic Games Store üzerinden satın alınabileceğini öğrenmiş oluyoruz.

Tüm bunlarla birlikte bu oyunun PC dışındaki bir platform için henüz duyurusu yapılmadı. İlerleyen zamanlarda Mobius Digital tarafından oyunun çıkacağı diğer platformların da açıklanması bekleniyor. Bu açıklama sırasında oyun konsollarıyla birlikte PC için diğer satış platformlarının isimlerinin geçmesi muhtemel olabilir. Oyunun geliştirici ekibinin ifade ettiği gibi ilk olarak yalnızca PC ve Xbox One için bu oyunu görebileceğiz.

Şu an için yalnızca Epic Store adını gördüğümüzü ve kesin bilginin bu olduğunu ifade ederek biraz da üst taraftaki videodan bahsedelim. Haberimizin en üst kısmında izleyebileceğinizi daha öncesinde belirttiğimiz bir video bulunuyor. Videoya baktığımızda oyunun tarzını ve mekaniklerini rahatlıkla inceleyebilmekteyiz.

Videonun süresinin yaklaşık olarak 10 dakika olmasıyla birlikte oyundaki gezegen çeşitliliği ve genel yapı hakkında fikir sahibi olabiliyoruz. Videoyu seyreden pek çok kişinin aklına No Man’s Sky isimli yapım gelecektir. Bakalım bu oyun da No Man’s Sky gibi eksik olarak piyasaya sürülüp sonradan mı desteklenecek, yoksa çıkışıyla bütün bir oyuna ulaşabilecek miyiz?

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir