Elden Ring oyununun hayranları bu yaz Shadow of the Erdtree isimli genişleme paketinin yayımlanmasıyla birlikte Lands Between’e geri dönecek. FromSoftware ekibinin 2022 yılında çıkan açık dünya ve aksiyon-rol yapma oyununun yeni genişleme paketi; yepyeni bir hikaye, karşılaşılacak yeni düşmanlar ve kuşanılacak yeni silahlar, zırhlar ve büyüler vaat ediyor.

İki yılı aşkın bir sürenin ardından Elden Ring: Shadow of the Erdtree, oyuncuları zorlu bir macera vaat eden yeni bir yere, Gölgeler Diyarı’na gönderecek. FromSoftware şirketinin ek paketleri genellikle geliştiricinin en zor bölüm sonu canavarlarını ve düşmanlarını içerir, bu nedenle büyük bir yetenek testi bekleyebilirsiniz. FromSoftware, Shadow of the Erdtree ile ilgili birçok detayı gizli tutsa da tanıtım videosuna dayanarak içerik hakkında bildiklerimizi burada bulabilirsiniz.

FromSoftware ve Bandai Namco, Elden Ring: Shadow of the Erdtree içeriğini 21 Haziran 2024 tarihinde piyasaya sürecek. Genişleme paketi, tıpkı orijinal Elden Ring gibi PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve Steam üzerinden PC için yayımlanacak. Bu genişleme paketinin olayları, Gölge Diyarı olarak bilinen yeni bir alanda gerçekleşiyor. Oyunun yönetmeni Hidetaka Miyazaki’ye göre, bu yeni arazi teknik olarak Lands Between ile aynı alanı kaplayan; tamamen ayrı, fiziksel olarak ayrı bir harita. Başka bir deyişle, Artorias of the Abyss ve The Old Hunters eklentilerine benzer şekilde dünyanın alternatif bir gerçeklik versiyonunu bekliyoruz.

Hidetaka Miyazaki ayrıca verdiği demeçte Land of Shadow’un FromSoftware şirketinin toplam hacim açısından bugüne kadarki en büyük genişleme paketi olduğunu söyledi. Yönetmen, Elden Ring oyununun oyuncularının Shadow of the Erdtree’nin Gölge Diyarı’na Miquella’nın kozasını ziyaret ederek erişebileceğini söylüyor. Elden Ring içerisinde bu kozaya yalnızca Mohgwyn Sarayı’nda Kan Lordu Mohg’u yendikten sonra erişilebilir. Mohgwyn Sarayına da Kutsanmış Kar Alanındaki bir geçit ışınlayıcısı veya Beyaz Maske Varré’nin görev serisinin sonunda verdiği Safkan Şövalye Madalyası kullanılarak erişilebilir. Başka bir deyişle, bu genişleme paketine erişmek için oyunda çok ilerlemiş olmanız gerekecek.

Oyuncular, bu genişleme paketinde Empyrean Miquella’nın ayak izlerini takip edecek ve FromSoftware ekibinin tanrıça Marika’nın ilk ayak bastığı Erdtree tarafından gizlenmiş bir yer olarak tanımladığı Gölgeler Diyarı’na yaptığı yolculuğun izini sürecekler. Oyuncular, Miquella’yı takip eden ancak gizli amaçları olan diğer karakterlerle de karşılaşacaklar. Yönetmen, Miquella’yı takip etme yolculuğunu, Lands Between’deki Sites of Grace’den gelen kutsamaları takip etmeye benzetiyor.

Hidetaka Miyazaki’nin büyük ölçekli eski zindanların yanı sıra küçük ve orta ölçekli zindanlarla dolu olacağını söylediği yeni bir diyara ek olarak; oyuncular yeni bölüm sonu canavarı savaşları, yeni düşman türleri ve yeni silahlar, zırhlar ve diğer ekipmanlar bekleyebilirler. Shadow of the Erdtree elbette yeni hikaye unsurları ve karakterler de içerecek. En büyük ve en önemli yeni karakterlerden biri Messmer the Impaler. Miquella’nın ikiz kardeşi ve Elden Ring oyununun en korkunç düşmanlarından biri olan Malenia ile benzer özellikleri paylaşıyor.

Messmer the Impaler, Shadow of the Erdtree paketinin tanıtım videosunda, oyuncuların Leyndell Kraliyet Başkenti’nde Omen Kralı Morgott ile savaştığı bölüm sonu canavarı odasında ortaya çıkan bir tahtta otururken gösteriliyor. Yönetmen, Messmer’in bu tahtlarda oturan ve Erdtree’nin odalarını tutan diğer yarı tanrılar ve Marika’nın çocuklarıyla eşit seviyede durduğunu söylüyor. Başka bir deyişle, o önemli biri ve genişleme paketinde Messmer’in neden Gölgeler Diyarı’na sürgün edilmiş gibi göründüğünü öğreneceğiz. Shadow of the Erdtree ayrıca bu heybetli dev yürüyen mangal da dahil olmak üzere başka düşmanları da tanıtacak.

İlk tanıtım videosu ayrıca düello kalkanı ve oyuncu karakterinin Crucible Knights’ın uçan kanatlarına sahip olması da dahil olmak üzere yeni silah ve büyüleri de gösteriyor. Oyuncular ayrıca, görüntüde uçan tekme saldırısının da gösterdiği gibi, yeni bir göğüs göğüse dövüş seçeneğine sahip olacaklar. Yönetmen, sekiz yeni silah kategorisinin de eklendiğini söylüyor. Gölgeler Diyarı’nda ayrıca aralarında bir Death Blight bataklığının da bulunduğu yeni doğal tehditler de yer alacak. Genişleme paketinde 10’dan fazla bölüm sonu canavarı savaşı yer alacak.

Hidetaka Miyazaki, ayrıca genişleme hakkında daha fazla ayrıntı verdi ve George R. R. Martin’in yeni materyal sağlamadığını doğruladı. Açıklama şu şekilde yapıldı: “George Martin’in katılımına gelince, esasen temel oyunda olduğu gibi… Shadow of the Erdtree, onun bizim için kaleme aldığı orijinal mitosun bir bölümüne dayanıyor. Shadow of the Erdtree için özel olarak yazdığı yepyeni bir mitos değil, genişleme paketinin tasarımına yön veren yeni bir şey yaratmadı. Bu sadece orijinal hikayenin yeni bir genişleme paketi olarak anlatmayı uygun gördüğümüz başka bir parçası.”

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster