Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

eFootball Pro Evolution Soccer 2020: Oynanış tarafındaki önemli değişiklikler

eFootball Pro Evolution Soccer 2020 oyununda göz önünde bulundurmanız gereken birkaç yenilik bulunuyor.

eFootball Pro Evolution Soccer 2020, aylar önce yeni sistemler ile birlikte çıkışını gerçekleştirdi ama bizler, bu dönem boyunca o yeni sistemlerden bahsetmek için yeterli vakti bulamadık. Şimdi ise o yeni oynanış mekaniklerinden bahsetme zamanı geldi; bu yazımızda, eFootball PES 2020 oyununda yer alan ve oynanışı temelden etkileyen yeni mekaniklerden, sistemlerden ve daha fazlasından bahsedeceğiz.


eFootball Pro Evolution Soccer 2020 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

eFootball Pro Evolution Soccer 2020 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, serinin yeni oyunu ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


eFootball PES 2020 Oynanış tarafındaki önemli değişiklikler

eFootball PES 2020, en başta Finesse Dribble sistemini sunuyor

Konami, eFootball Pro Evolution Soccer 2020 oyunundaki en çok Finesse Dribble sistemini öne çıkartmaya çalışıyor. Finesse Dribble, Andrés Iniesta ile geliştirilen bir sistem ve bu sistem sayesinde daha teknik bir top kontrolü yapabiliyorsunuz. Bu sistemi aktif bir şekilde kullanarak; hem kontrol ettiğiniz futbolcunun yeteneklerini ortaya çıkartabilir, hem de eğlenceli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Trapping, çok uzun senedir bu video oyunu serisinde yer alıyordu ama eFootball PES 2020 ile neredeyse baştan, bir kez daha tasarlandı. Yenilenen Trapping sistemi sayesinde kontrol ettiğiniz topu çok daha gerçekçi ve etkili bir şekilde saklayabiliyorsunuz. Bu sistem, tabii ki her şeyden önce kontrol edilen futbolcunun yeteneklerine de bakıyor. Yani, sistemi kimle kullandığınıza dikkat edin.

Context-Sensitive Kick Accuracy, bu video oyununda karşınıza çıkacak farkı bir sistem daha. Context-Sensitive Kick Accuracy sayesinde pas atarken, orta gönderirken veya şut çekerken, en iyi isabete sahip olabiliyorsunuz. Tabii Context-Sensitive Kick Accuracy, öncelikle ne kadar baskı altında olduğunuza, karakterin nasıl bir pozisyonda olduğuna ve daha fazlasına da bakıyor; gerçekçi bir sistem yani.

eFootball Pro Evolution Soccer 2020, top fiziğini güncellemezse, olmazdı. Bu konuda diyebileceğimiz çok bir şey yok ve özetle bu iyileşen sistem sayesinde top, çok daha gerçekçi bir şekilde hareket ediyor. Inspire ise oyundaki her futbolcuya bir kişilik ve oynanış tarzı veriyor. Tüm bunlar, oyuncunun sahadaki performansını etkiliyor. Mesela, bir oyun kurucuda top varsa, takım arkadaşları ona göre hareket ediyor.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x