eFootball Pro Evolution Soccer 2020: Kazanmanıza yardım edecek ipuçları

eFootball Pro Evolution Soccer 2020 oyununda kazanmak, tahmin ettiğiniz kadar kolay değil.

Eğer eFootball Pro Evolution Soccer 2020 oyununa yeni başladıysanız, zorlanabileceğiniz birkaç farklı nokta ile karşılaşabilirsiniz. Hatta, yüksek zorluklu seviyelerde ve çevrim içi deneyimde kendinizi başarısız gibi hissedebilirsiniz ama merak etmeyin; eFootball PES 2020 için hazırlamış olduğumuz bu yeni rehber yazımız ile sizlere oyunu kazandırmaya yardım edebilecek birkaç ufak ipucu sunacağız.


eFootball Pro Evolution Soccer 2020 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

eFootball Pro Evolution Soccer 2020 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, serinin yeni oyunu ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


eFootball Pro Evolution Soccer 2020

eFootball PES 2020 oyunundaki yeniliklere biran önce alışın

eFootball Pro Evolution Soccer 2020, seriye birkaç önemli yenilik getiriyor. Yenilikler de oyuncular tarafından pek sevilmiyor ama bu video oyununda biran önce alışmanız gereken, minik bir yenilik bulunuyor. Bu yenilik, tabii ki oynanış anları için hazırlanan yeni kamera açısı. Stadium isimli bu kamera açısı, gerçekçi bir yapıda ve bu sayede oyun alanında neler olduğunu daha rahat görebiliyorsunuz.

Gerçekçilik demişken, eFootball PES 2020 oyununda gerçekçi düşünmenizi gerekten bir sistem bulunuyor. Bu sistem, oyunun temelinde yer alan pas mekaniği. Yeni oyunda Konami öyle bir sistem hazırlamış ki gerçekçi görünmeyen paslar, hiçbir şekilde işinize yaramıyor. Gerçek futbol maçlarında nasıl paslar görüyorsanız, bu video oyununda da aynılarını yapmaya çalışmanızı öneriyorum.

Diyelim ki bir pas kaybı yaşadınız ve karşı takım atağa çıktı. Bu noktada kesinlikle sabırlı olmanız gerekiyor; eFootball Pro Evolution Soccer 2020 oyunundaki hakemler hem artık çok sert, hem de oyun mekanik açısından hataları kabul etmiyor. Eğer sabredip, en doğru anda topu almaya kalkışırsanız, kusursuz bir şekilde defans yapmış olacaksınız. Öbür türlü, gol yeme riskiniz artmış olacak.

Eğer siz atak tarafındaysanız da Super Cancel sistemini öğrenmenizi öneriyorum. R1/RB ve R2/RT tuşlarını kullandığınız taktirde, kontrol etmiş olduğunuz oyuncu her ne yapıyorsa, onu iptal edecek ve bu sayede de hem defansı, hem de kalecileri şaşırtabilmeniz mümkün olacak. Tabii ki Super Cancel de her zaman işinize yaramayacak ve en doğru zamanı beklemeniz gerekecek aksiyonu iptal edebilmek için.

Super Cancel gibi Advanced Instructions sistemi de bu video oyunundaki kısmen yeni bir sistem. Game Plan menüsünden ulaşabileceğiniz Advanced Instructions; Anchoring, Attacking Full-Backs ve Deep Defensive Line gibi özel taktiklere ulaşabilmenizi sağlayacak. Özellikle de çevrim içi deneyimde eğer rakibiniz bu sistemleri bilmiyorsa, ona karşı rahat anlar yaşayabileceğinizi düşünüyoruz.

Takımınızı ve takımdaki oyuncularınızı tanımak da önemli

Daha önce de söylediğim gibi eFootball Pro Evolution Soccer 2020, oturaklı ve yavaş bir video oyunu. Aynı zamanda, gerçekçi yönler de karşımıza çıkıyor bu yapıtta. Bu sebepten ötürü de tahmin edebileceğiniz gibi atak pozisyonlarınızı öncelikle yaratmanızı, oyuncuların pozisyonlarına net olarak geçmesini önereceğiz. Tabii ki kontra ataklar da işe yarayacaktır ama sabırlı olmak daha garanti.

eFootball PES 2020 oyununda şaşırtıcı seviyede bir gerçeklik bulunuyor ve bu gerçeklik, oyunculara da yansıyor. Bu yüzden de takımınızı ve takımınızdaki oyuncuları tanımanızı öneriyoruz. Mesela, takımınızda eğer topa kafa atabilecek oyuncular yoksa, onlara uzun top yollamamalısınız. Eğer oyuncularınızı tanımıyorsanız da üçüncü parti uygulamaları kullanmanızı önerebilirim sizlere.

Finesse Dribble, her ne kadar eğlenceli bir mekanik gibi görünse de aslında eğlenceden çok daha fazlasını sunuyor. Finesse Dribble sisteminindeki zamanlamaları doğru ayarlarsanız, bu video oyununda geçemeyeceğiniz defans, gol atamayacağınız kaleci veya içerisinde çıkamayacağınız herhangi bir durum bulunmuyor olacak. Tabii Finesse Dribble üzerinde uzmanlaşmak da bolca pratik istiyor.

eFootball Pro Evolution Soccer 2020 oyununda pas ve şut atma gibi şeyler çoğu zaman otomatik bir sistem tarafından karşılanıyor ama oyunda, manüel şut atma olayı da var. Bu sistemi her zaman kullanmak gerekmiyor ama özellikle kaleci ile aranızda çok az mesafe varsa, işi otomatiğe bırakmamanızı şiddetle öneriyorum. Manüel şut sayesinde çok daha rahat gol atabiliyorsunuz.

Son olarak da söylemek istiyorum ki futbolcularınızın formuna ve dayanıklılığına her zaman göz atın. Formu düşük oyuncuları, ilk 11’inizde bulundurmayın; aktif olarak oynattığınız futbolcuların da dayanıklılığını çok fazla düşürmemeye çalışın. Özellikle de karşılaşmaların 90 dakika sürdüğünü ve önünüzde daha çok maçın olduğunu göz önünde bulundurursak, bazı şeyleri geri tutmakta fayda var.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x