Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

eFootball Pro Evolution Soccer 2020: Oyuna başlamadan önce bilmeniz gereken ipuçları

Kara Cuma dönemi sağ olsun, eFootball Pro Evolution Soccer 2020 oyununa yeni oyuncu kardeşlerimiz ilk adımını atıyor.

eFootball Pro Evolution Soccer 2020, piyasaya aylar önce çıkmış olabilir ama Kara Cuma dönemi sağ olsun, bu tip spor oyunları büyük indirimlere girdi ve şimdi bazı oyuncular da eFootball PES 2020 olarak da kısaltabileceğimiz bu video oyununa yeni başladı. Bizler de bu dönemi bir fırsat bilip, sizler için geçmişte oluşturamadığımız bir içeriği sunmak istedik. Bu içeriğimizde, başlangıç ipuçları vereceğiz!


eFootball Pro Evolution Soccer 2020 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

eFootball Pro Evolution Soccer 2020 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, serinin yeni oyunu ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


eFootball PES 2020 Oyuna başlamadan önce bilmeniz gereken ipuçları

eFootball PES 2020 oyunundaki en önemli şey, taktiktir

eFootball Pro Evolution Soccer 2020 oyununda bolca taktik yapabileceğiniz alanlar bulunuyor. Eğer oyuna yeni başlıyorsanız, bu sistemlerin sadece gösteri için olduğunu ve oynanışı temelden etkilemediğini düşünebilirsiniz ama durum kesinlikle öyle değil. Eğer bu video oyununda başarılı bir performans sergileyebilmek istiyorsanız, derinlemesine taktikler yapabilmeyi bilmeniz gerekiyor.

FIFA 20 oyunundaki taktiklere göre eFootball PES 2020, size çok daha fazla ayar sunuyor. Özellikle; saha dizilimi, her oyuncuya ayrı ayrı taktik verebilmeniz ve takımın oynanış tarzını ayarlayabilme seviyesi, FIFA 20 oyunundaki taktik ayarlarından çok daha derin bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bu yüzden, taktik sayfalarında biraz zaman geçirmenizi; neyin, ne işe yaradığını öğrenmenizi öneririm.

Tabii güçlü bir defans oluşturmadığınız sürece o taktikler pek işinize yarayamayacak. Bu noktada da, “Yahu eFootball Pro Evolution Soccer 2020 oyununda defans mı yapılır?” diyebilirsiniz ve kısmen haklısınız. Serinin eski oyunlarında defans sistemi pek derin değildi ama bu oyunda, işler değişiyor; bu oyunda, sadece tek bir tuşa basılı tutarak, karşı rakipten topu almak, eski oyunlardaki kadar kolay değil.

eFootball PES 2020 oyununda rakipten topu geri alabilmek için agresif olmanızı da önermiyoruz; hakemler, serinin önceki oyunlarına göre çok daha sıkı bir hale sahip. Yani, hiç olmadık bir anda kendinizi sarı veya kırmızı kart ile baş başa bulabilirsiniz. Eğer bu oyunda rakipten topu alabilmek istiyorsanız, doğru zamanı beklemeniz ve doğru zamanda, doğru hareket ile topu almanız gerekiyor.

Karşımızda biraz daha yavaş bir video oyunu var

eFootball Pro Evolution Soccer 2020, serinin eski oyunlarına göre daha oturaklı ve yavaş bir yapıya sahip. Tabii ki yetenekli bir oyuncu iseniz yine hızlı bir şekilde rakibinizi aşabilirsiniz ama bu oyunda deneyiminiz pek yoksa, sisteme alışana kadar yavaş oynamanızı, topu sahanın farklı alanlarına çevirmenizi hatta gerektiği zaman da geri pasa yönelmenizi öneriyorum.

Tabii bu noktada, futbolcuları da tanımanız gerekiyor. Eğer bütün hayatınızı futbol ile geçiriyorsanız, muhtemelen oynadığınız takımdan da herkesi tanıyorsunuzdur ama eğer takımı tanımıyorsanız, oyunun içerisinden veya üçüncü parti uygulamalar aracı ile futbolcuların güçlü ve zayıf alanlarına bir göz atmanızı, oyun planınızı buna göre kurmanızı tavsiye ediyorum; özellikle de zorlu seviyeler için.

Her sene FIFA ve Pro Evolution Soccer serilerinin yeni oyunları çıktığı zaman hep fantastik isimlerle yeni sistemler tanıtılır oyunculara. eFootball PES 2020 oyununa da bu şekilde tanıtılan sistemlerden bir tanesi Finesse Dribbling idi. Andrés Iniesta ile birlikte tasarlanmış olan Finesse Dribbling sistemini kullanmayı bir an önce öğrenmenizi öneriyorum; bu sistem oyunu oldukça eğlenceli bir hale getiriyor.

Tabii ki sadece eğlence değil, Finesse Dribbling aracılığı ile zorlu alanlardan güzel hareketlerle de kaçabilmeniz mümkün oluyor. Atak sırasında da aynı Finesse Dribbling sistemi sayesinde defans oyuncularını, hatta direkt olarak kalecileri bile şaşırtabilmeniz mümkün oluyor. Belki düşük zorluk seviyelerinde bu sisteme ihtiyacınız olmaz ama profesyonelleştikçe, kullanma ihtiyacınız artacak.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x