eFootball Pro Evolution Soccer 2020: Gol atabilmek için en iyi taktikler

Pro Evolution Soccer serisinin yeni oyunundaki gol atma yöntemleriyle ilgili bazı taktikleri sizlerle paylaşıyoruz.

Her sene olduğu gibi bu yıl spor oyunlarının genelinde çok büyük değişiklikler göremedik. Yine de oynanış mekanikleri açısından bir önceki seneye göre farklılık gösteren yapımlarla karşılaşmadık desek yalan olur. 2019 senesine göre daha farklı oyun mekaniğine sahip olan spor oyunlarından bir tanesi de eFootball Pro Evolution Soccer 2020 idi. Okumakta olduğunuz bu rehber yazısında, sizlerle eFootball PES 2020 oynarken işinize yarayacağını düşündüğümüz bazı gol atabilme taktiklerini paylaşmak istiyoruz. Sizler de hazırsanız, alt kısımdan bu önerilere göz atabilirsiniz.


eFootball Pro Evolution Soccer 2020 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

eFootball Pro Evolution Soccer 2020 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, serinin yeni oyunu ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


eFootball PES 2020: Gol atabilmek için en iyi taktikler

eFootball PES 2020 oyununda kaleciler, golcüleri fazla zorluyorlar

Gol atmaya dair bazı önerilerde bulunmadan önce, oyunun zorluk seviyesine göre bazı durumların farklılık gösterebileceğini söyleyelim. Bu rehber yazısında, eFootball Pro Evolution Soccer 2020 oyununun yüksek zorluk seviyelerinde neler yapmamız gerektiğini konu alacağız. Bir diğer deyişle, en kolay zorluk seviyesinde gol atmanın özel bir yöntemini belirtmeyeceğiz. Yine de her zorluk seviyesini tercih eden okurlarımızın, bu önerileri dikkate almasında fayda görüyoruz.

Gerekli uyarıyı yaptıktan sonra, eFootball PES 2020 oyunundaki kalecilerin oldukça maharetli olduklarını hatırlatarak devam edelim. Bahsettiğimiz futbol oyunu için iyi bir oyuncu olabilirsiniz, stratejinizi iyi belirleyip rakip kaleyi abluka altına da alabilirsiniz. Tüm bunları yapabiliyorsanız geriye sadece topu kaleye sokmak kalıyor diye düşünmeyin çünkü kaleciler, kesin dediğiniz şutları bile kurtarabiliyorlar. Kaleciler tabii ki bu kurtarışları özel güçleriyle yapmıyorlar.

Hem refleksleri hem de yer tutma becerileri sayesinde, bu oyunun üst zorluk seviyelerinde kalecilerle uğraşmak durumunda kalabiliyorsunuz. Bizler, bu oyunda garanti sonuçlar almak istiyorsanız, şutlarınızı en boştaki oyuncuyla çekmenizi önermek istiyoruz. Misal olarak, kaleciyle karşı karşıya kaldınız diyelim. Topu kaleye göndermektense, eğer diğer tarafta boşa kaçan bir oyuncunuz varsa kesinlikle o oyuncuyu düşünmenizi öneriyoruz. Bu gibi durumlarda, eğer atılan pas diğer oyuncuya gelirse, gol olma şansı oldukça yüksek olacaktır.

Duran toplar, gol atmak için bir fırsattır

Her oyuncu, kendi oyun tarzına ve saha dizilişine göre gol atmak için farklı taktikler üretebilir. Bu taktikler arasında uzaktan şut çekmek veya bizim tavsiye ettiğimiz gibi çok sayıda pas yaparak en rahat şut çekebilecek oyuncuyu bulmak gibi seçenekler bulunur. Takımınızın gücüne ve duruma göre kullanmak istediğiniz taktikler vasıtasıyla gol atmanın kolay yollarını, kendinize özgü bir biçimde bulabilirsiniz. Zaten eFootball Pro Evolution Soccer 2020 oyununun yapısında, rastlantısal olarak atılabilen goller, önemli bir noktadır.

Bu arada, bahsettiğimiz oyundaki duran topları doğru değerlendirirseniz, bu durumu fırsata çevirebilirsiniz. Serbest vuruşlar için boş zamanlarınızda antrenman yapmanızı öneririz. Bu vuruşlar sırasında sağ analog çubuğu çevirdiğiniz yöne doğru topun falso alacağını yeri gelmişken hatırlatalım. İyi bir sertbest atış oyuncusuyla, yakaladığınız bu fırsatlar sayesinde maçlar ve puanlar kazanabilirsiniz.

Bir de, kornet ve kenarlardan atışan serbest vuruşlarda, ortadaki oyuncuları taktiksek dizilim uygulamanızı önerebiliriz. Atışı atmadan önce, PlayStation 4 kontrolcüsündeki D-Pad tuşlarıyla bir kere sola bir kere de yukarıya basarsanız, ortadaki oyuncular gerileyecektir. Orta yaptığınız anda bu oyuncular topun gittiği yöne doğru koşarlar. Hızını alan oyuncuların kafa vuruşları daha sert olacaktır. Benzer şekilde, hazır taktikleri kullanarak kendinize en uygun olan dizilişleri seçerek, gol atma yolunda farklı adımlar atabilirsiniz.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir