EA Sports stüdyosunun COO ve VP koltuğunda oturan Daryl Holt, Gamelab Barcelona 2018 etkinliğine katıldı ve bu etkinlik sırasında şirketleri adına önemli bir açıklama yaptı. Bu açıklamalara göre şirketin stüdyoları, 24 yeni iş ilanı ve 1 yeni departman ile büyüyecek. Bu büyüme ise en fazla NBA Live serisine katkı sağlayacak. Çünkü bu büyümelerden en fazla NBA Live serisini geliştiren ekip faydalanacak.

NBA Live 18

Yapılan açıklamalara göre EA Sports ekibinin Madrid stüdyosunda yeni bir departman açılacak ve bu departman; Madrid ve Orlando Florida stüdyolarına destek verecek. Bu stüdyolar ise haberimizde bahsetmiş olduğumuz seriyi geliştiren stüdyolar. Tahmin edebileceğiniz gibi 24 yeni iş ilanı da açılacak olan yeni departman ile alakalı.

Daryl Holt tarafından yapılan açıklamalara göre bu büyüme ile birlikte bahsetmiş olduğumuz seri iki farklı kıta üzerinden geliştirilebilecek ve bu şekilde oyunun vizyonu genişleyecek. Daryl Holt bu konuda FIFA serisini örnek gösteriyor. Çünkü bu seri ekibin Bucharest, Vancouver ve Cologne stüdyolarında geliştiriliyor. Bu şekilde seri oldukça başarılı bir model ile yürüyor ve ekip, NBA Live ile de aynısını yapabileceklerini düşünüyor.

Tüm bunların haricinde, yapılan açıklamalara göre ekibin Madrid stüdyosu sürekli olarak büyüyor ve çok önemli bir bölgede bulunuyor. Bu stüdyonun bulunduğu bölgede birçok üniversite bulunuyor ve bu üniversitelerin, video oyunu geliştiriciliği üzerinde birçok programı bulunuyor. Bu yüzden EA Sports, bu noktada hem genç yetenekleri kendi içine alabiliyor, hem de halihazırda yetenekli olan insanlar ile birlikte çalışabiliyor.

Etiketler:

,