EA Play Live 2021 sırasında gösterilen her video oyunu

Dead Space, Battlefield 2042 ve Knockout City gibi oyunlar gösterildi.

Oyuncular tarafından merakla beklenen EA Play Live 2021 etkinliği gerçekleştirildi ve karşımıza bolca farklı video oyunu çıktı. Bu etkinlik sırasında EA, 2021 ve 2022 seneleri içerisinde piyasaya süreceği bazı yeni video oyunlarını gösterdi. Aynı zamanda, halihazırda duyurulmuş olan oyunlar için yeni görüntüler yayımlandı ve piyasaya sürülen oyunlar için de yeni içerikler gösterildi. Eğer dilerseniz, hemen aşağıdan bu gösterimlerin tümünü görebilirsiniz.

GRID Legends

EA Play Live 2021 etkinliğini daha EA şirketinin çatısı altına yeni girmiş olan Codemasters açtı. F1 2021 oyununu piyasaya sürmüş olan bu stüdyo, GRID serisinin geleceğini duyurdu. GRID Legends isimli yeni duyurulan oyun, oyuncuların sevdiği ve övdüğü kaliteli oynanış ile tamamen yenilenen bir hikaye modunu içerisinde bulunduracak gibi görünüyor. Bu oyunun duyuru videosu da hemen yukarıda yer alıyor.

Apex Legends

GRID Legends ardından bir başka efsane oyun olan Apex Legends oyununa geçildi. Bu oyuna gelecek olan Emergence isimli yeni içerik ve yeni efsane gösterildi. Yalnız bu gösterim, oyun içi olmayan sinematik sahneler üzerinden yapıldı. Apex Legends oyununun yeni içeriğinin oynanış videosunun önümüzdeki pazartesi günü içerisinde yayımlanacağı resmi olarak açıklandı.

Lost in Random

EA Play Live 2021 etkinliği sırasında EA Originals aracılığı ile yeni bir video oyununun oynanış videosu da yayımlandı. Lost in Random isimli bu video oyunu için yayımlanan oynanış videosunda kart temelli temel oynanıştan bahsedildi. Ayrıca oyun içerisinde karşımıza çıkacak olan birbirinden farklı düşmanlar, çevreler ve daha fazlası da gösterildi. Yine de kart sistemi, en çok öne çıkan özellik oldu.

Knockout City

Birkaç ay önce piyasaya sürülmüş olan Knockout City için de ikinci sezon başlıyor. Bu sezona ait yeni bir tanıtım videosu da bahsi geçen etkinlik sırasında oyunculara sunuldu. Anladığımız kadarıyla, ikinci sezon için oyuna bolca kozmetik öge eklenecek, bomba tarzında yeni bir yakar top gelecek ve dinamik olarak değişen bölümler karşımıza çıkacak. Oyuncular şimdiden bu sezonu merakla beklemeye başladı bile.

Battlefield 2042

Knockout City ardından oyuncuların merakla beklediği Battlefield 2042 oyunu gösterildi. Bu oyun için yepyeni bir oyun modunun duyurulacağı belirtilmişti ve bu oyun modunun, serinin eski oyunlarından içerikler getireceği de söylenmişti. İşte o söylentiler doğru çıktı ve oyuncuların tamamen özel oyun modları oluşturabileceği, eski Battlefield oyunlarından yeni içerikler taşıyan Portal isimli oyun modu tanıtıldı.

Dead Space

Gerçek olan bir diğer söylenti ise Dead Space oldu. EA Play Live 2021 etkinliği, yeni bir Dead Space oyununun duyurusu ile kapandı. Bu oyun hakkında çok bir şey gösterilmedi; sadece oyun motorundan gelen ufak bir tanıtım videosu gördük. Bunun haricinde, tamamen yeni bir Dead Space oyunu mu geliyor, yoksa EA tarafı ilk Dead Space oyununu yeniden mi geliştiriyor, şimdilik bilemiyoruz efendim.