Dead Space, Resident Evil serisinin yeniden yapımlarından ilham alacak

Dead Space, EA Play Live 2021 sırasında gösterilebilir ve bu etkinlik hakkında da yepyeni detaylar öğrendik.

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bazı söylentilere göre EA, 22 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştireceği EA Play Live 2021 etkinliği sırasında çok eski bir oyun markasının geri dönüşünü duyuracaktı. Daha sonra bu markanın Dead Space olacağı sızdırılmıştı. Ondan da sonra, bir devam oyunu yerine yeniden yapım görebileceğimiz söylenmişti. Şimdi ise yepyeni bir söylentiye göre duyurulacak olan video oyunu, orijinal Dead Space yapıtının yeniden yapımı olacak. EA, bu konuda Resident Evil 2 ve Resident Evil 3 oyunlarının yeniden yapımlarından ilham alıyor. Yani, oyuncuların karşısına tanıdık bir temel ama modern görsellik ile yeni mekanikler çıkacak.

Dead Space 3

EA Play Live 2021 sırasında yeni bir Dead Space oyununun gösterileceğinden de neredeyse emin olabilirsiniz; bu markanın YouTube kanalı üzerinde de bazı hareketlilikler yaşandı. Çok uzun zamandır bu kanal aktif olmayan bir şekilde varlığını sürdürürken, geride bıraktığımız günlerde, senelerce süren sessizlik ardından kanalın profil fotoğrafı değiştirildi. Bu gelişmeyi abarttığımızı düşünebilirsiniz ama bahsi geçen kanalda 8 sene sonra ilk defa bir değişiklik yapıldı. Bu da yeni bir şeylerin geldiğini işaret etmez mi? Halihazırda dumanı görüyoruz, ateş de çok kısa bir süre içerisinde, EA Play Live 2021 sırasında ortaya çıkacaktır.

EA tarafından yapılan resmi bir açıklama sayesinde bahsi geçen etkinliğin de nasıl işleyeceğini öğrenmiş olduk. Şirket, Battlefield 2042 ve Apex Legends gibi oyunların etkinlikte yer alacağını ve gösterimlerin 40 dakika süreceğini belirtti. Bunun haricinde, bazı diğer oyunların da etkinlikte bulunacağı belirtildi ama bu oyunlar arasında yeni Mass Effect ve yeni Dragon Age oyunları yer almayacak. Muhtemelen bu iki oyunun da önünde daha uzun bir zaman var ve EA, ufak tefek şeyler göstermek istemiyor. Resmi olarak bir şey söylenmedi ama muhtemelen FIFA 22 oyunu da bu etkinliğin bir parçası olacaktır diye tahmin ediyoruz.

Haberimizi sonlandırmadan önce EA şirketinin bir diğer oyunu olan The Sims 4 tarafına da değinmek istiyoruz. Malum, bu oyun için yeni bir genişletme paketi duyurulmuştu. Cottage Living isimli bu içerik paketi için şimdi de bir oynanış videosu yayımlandı. Aslında birçok kişi, bu görüntüleri EA Play Live 2021 sırasında bekliyordu ama bir sürpriz yapılmış oldu. Eğer dilerseniz, sizler de YouTube üzerinden bahsi geçen genişletme paketinin oynanış videosunu izleyebilirsiniz ve yeni içeriklere şahitlik edebilirsiniz. Peki, tüm bu yeni haberler hakkında neler düşünüyorsunuz? Konu hakkındaki yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız.