EA, Black Panther haricinde Iron Man için de bir oyun geliştiriyor olabilir

Bu sırada EA, tek oyunculu oyunların ne kadar önemli olduğu hakkında konuştu.


Jeff Grubb, daha önce EA şirketinin tek oyunculu ve açık dünya tipindeki bir Black Panther oyunu üzerinde çalıştığını sızdırmıştı. Bu oyunun açılışında orijinal Black Panther ölecekti ve oyuncular da onun yerini doldurmak için yeni Black Panther olacaktı. Şimdi ise Jeff Grubb, bir başka söylenti daha paylaştı ve EA şirketinin Marvel temalı bir başka oyun geliştirdiğini daha söyledi. Bu oyunun da tek oyunculu bir yapıya sahip olduğu belirtildi ama daha fazla detay verilmedi. Bu söylentinin üzerine Tom Henderson, ufak bir bilgi paylaştı ve ikinci oyunun Iron Man karakterini odak noktasında bulunduracağını duyduğunu belirtti. Yani, EA çatısı altında şu anda Black Panther ve Iron Man temalı iki adet tek oyunculu oyun geliştiriliyor olabilir.

EA, Black Panther haricinde Iron Man için de bir oyun geliştiriyor olabilir

EA, tek oyunculu oyunların genel ürün karışımının “gerçekten çok önemli bir parçası” olduğunu söyledi. 2010 döneminde aktif olarak tek oyunculu oyunlar yapmaktan uzaklaşan şirket, Star Wars Jedi: Fallen Order yapıtının başarısının ardından onlara tekrar ısındı. Şirkette geliştirilmekte olan tek oyunculu oyunlar arasında Star Wars Jedi: Survivor, Dragon Age: Dreadwolf ve Dead Space oyununun yeniden yapımı yer alıyor. Salı günü gerçekleştirilen ilk çeyrek kazanç çağrısı sırasında EA şirketine tek oyunculu oyunların şu anda şirketin portföyüne nasıl uyduğu soruldu. EA şirketinin CEO pozisyonunda yer alan Andrew Wilson ise, “Portföyümüzü düşündüğümüzde, onu gerçekten iki temel vektör üzerinde düşünüyoruz. Bir, nasıl inanılmaz hikayeler anlatabiliriz? İkincisi, muazzam çevrimiçi toplulukları nasıl oluşturabiliriz? Sonra, bu iki şeyi nasıl bir araya getireceğiz?” diyerek cümlelerine başladı.

Yapılan açıklamalar, “Peki, portföyümüze baktığınızda, aramanız gereken şey, bunu nasıl yapıyoruz? Bu dünyaları nasıl inşa ediyoruz ve bu hikayeleri nasıl anlatıyoruz? Küresel çevrimiçi toplulukları nasıl geliştiriyoruz? Motivasyonları yerine getirmek için bu iki şeyi nasıl bir araya getiriyoruz? Bunu elde ettiğimizde gördüğümüz şey, oyuncuların oyunlarımız içinde ve çevresinde harcadıkları süreyi büyüttüğümüz. Tek oyunculu oyunlar hakkında düşündüğümüzde, bu temel motivasyonların yerine getirilmesinde sunduğumuz genel portföyün gerçekten çok önemli bir parçası olduğunu düşünüyoruz. Bunu zaman içinde planlama şeklimiz, gerçekten sadece topluluğumuza bakmak ve zamanlarını nasıl harcadıklarına bakmak ve motivasyonların nerede gerçekleşip gerçekleşmeyebileceğine bakmaktır. Bunu yeni çevrimiçi oyunlar, yeni çok oyunculu oyunlar ve yeni tek oyunculu oyunlarla tamamlamaya çalışacağız.” şeklinde devam etti ve sonlandı.