E3 2021, dijital ve ücretsiz bir etkinlik olarak 12 Haziran 2021 için duyuruldu

E3 2021 etkinliğinde yer alacak olan ilk şirketler de açıklandı.

COVID-19 yüzünden 2020 senesini atlamış olan E3 etkinliği 2021 için geri döneceğini daha önce açıklamıştı. Bugün ise E3 2021 etkinliği hakkındaki ilk resmi bilgiler yayımlandı. Bu bilgilere göre bahsi geçen etkinlik, 12 Haziran 2021 ile 15 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Daha da önemlisi, etkinlik tamamen ücretsiz olacak ve yine tamamen dijital olarak gerçekleştirilecek. Bu, önemli bir bilgi; daha önce sızdırılan bilgilere göre etkinliğin bir kısmı ücretli olacaktı, demolar için para ödenmesi gerekecekti ve aynı zamanda COVID-19 durumuna rağmen fiziksel bir etkinlik bölümü de olacaktı. Resmi bilgiler, bu söylentileri yalan çıkartmış oldu.

E3

E3 2021 etkinliğinde hangi şirketler yer alacak?

E3 2021 etkinliğinin sorumluları tarafından yapılan açıklamalara göre anlaşma yapılan oyun dağıtımcılarından ilkleri Nintendo, Xbox, Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two Interactive, Warner Bros. Games ve Koch Media olacak. Etkinliğin dönemi yaklaştıkça daha da fazla oyun geliştiricisi bu etkinliğe katıldığını duyuracaktır ama o şirketler arasında muhtemelen Sony Interactive Entertainment ve EA tarafları yer almayacaktır. Kendileri zaten geçtiğimiz senelerde de bu etkinliğe katılmayı reddediyordu. İki şirket de bağımsız olarak kendi etkinliklerini gerçekleştiriyor. Ayrıca, listede Activision Blizzard ve Square Enix gibi şirketlerin de yokluğu dikkat çekiyor.

Sony Interactive Entertainment, EA, SEGA, Square Enix, Activision Blizzard ve Bandai Namco gibi önemli şirketlerin en azından şimdilik yokluğunda, ne yazık ki E3 2021 hakkında çok da fazla detay bulunmuyor. Yani, etkinlikte sunumların nasıl gerçekleştirileceği, canlı yayınların nasıl olacağı, ne gibi içeriklerin karşımıza çıkacağı filan bilinmiyor. Bazı oyuncular, söylentilerin de gücü ile birlikte oyun demolarının yayımlanacağını düşünüyordu ama henüz bu konuda da herhangi bir açıklama yapılmadı. Zaten böyle bir açıklama da beklemenizi önermiyoruz. Böyle büyük bir adım, belki önümüzdeki sene için atılabilir.

0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x