EA Play, PC için Xbox Game Pass sistemine bugün geliyor

Bu sırada, Xbox konsollarında oyun indirme hızını yükseltebilecek bir özellik de oyunculara sunuldu.

2020 senesinin sonlarına doğru EA Play, Xbox Game Pass sisteminin konsol sürüme eklenmişti. Bu sayede, bahsi geçen sisteme abone olan oyuncular, bir başka abonelik sistemi olan EA Play içerisindeki video oyunlarına da ulaşabiliyordu. Microsoft ve EA, bu özelliğin PC tarafına da sunulacağını belirtmişti ama bugüne kadar pek bir ses çıkartılmamıştı. Bugün ise resmi bir açıklama yapıldı ve bahsi geçen yeniliğin gün içerisinde gerçekleştirileceği belirtildi. Türkiye saati ile 00:00’dan itibaren PC tarafında Xbox Game Pass sistemine abone olmuş olan oyuncular, EA Play içerisindeki oyunlara da erişim sağlayabilecek.

EA Play sisteminin içerisinde 60’dan fazla Star Wars Jedi: Fallen Order, FIFA 20, Titanfall 2 ve Need for Speed Heat gibi önemli video oyunları bulunuyor. Ayrıca bu sisteme abone olan oyunculara, Apex Legends gibi yapıtlar için ödüller de veriliyor. Son olarak, oyuncular bu sayede EA şirketine ait olan tüm oyunlarda ve ek paketlerde, %10 civarında bir indirime sahip olabiliyor. Tüm bu güzelliklerden yararlanabilmek için ise EA şirketinin oyunlarına ait olan uygulamayı indirip, ardından da o uygulama ile Xbox hesaplarınızı bağlamanız yeterlidir. Bağlantı işlemini gerçekleştirdikten sonra, eğer Xbox Game Pass için aboneyseniz, EA Play için de abone olarak görüneceksiniz.

Xbox Game Pass

Xbox tarafının yenilikleri Xbox Game Pass ile bitmiyor

Son olarak, Xbox konsollarına gelen yeni bir özellikten de bahsetmek istiyoruz. Xbox One, Xbox One S, Xbox One X, Xbox Series S ve Xbox Series X konsollarından herhangi birinde, Xbox Insiders programına üyeyseniz ve beta seviyesindeki sistem güncellemelerini alıyorsanız, artık oyunları daha hızlı indirebilmek için halihazırda oynadığınız oyunları bekleme moduna çekebiliyorsunuz. İndirme sırası sekmesine eklenen bu özellik sayesinde Xbox One ve aynı nesildeki diğer konsollarda oyunlar bekleme moduna giriyor ve indirme hızlanıyor. Xbox Series X/S ise Quick Resume teknolojisi ile oyunları bekleme moduna alıyor ve indirme hızını arttırıyor.