Disney+ ile Netflix benzeri yeni bir yayın platformu geliyor

Dijital yayın alanına önemli bir marka daha ekleniyor.

Çevrim içi yayın platformlarının günden güne daha popüler olduğu şu günlerde Disney tarafından da atak geldi. Açıklamalara göre bu şirketin yeni dijital yayın platformu Disney+, 2019 senesi içerisinde hayata geçecek. Öte yandan oyun konsollarında da desteklenecek olan bu yeni yayın platformu ilk olarak PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro üzerinden kullanılabilir olacak. Yalnız diğer konsollar için de kısa sürede destek verilecek.

Disney+

Disney+ ile 5 önemli marka doğrudan evlere girecek

2019 senesinde aktif hale gelecek olan dijital yayın platformunun tam başlangıç tarihini de sizlerle paylaşalım. Yapılan açıklamalara baktığımızda Disney+ ismi verilen yayın platformunun 12 Kasım 2019 tarihinde yayın hayatına başlayacağını görüyoruz. Giriş kısmında belirttiğimiz gibi bu çıkış tarihinde PlayStation 4 için kullanılabilir olunacak. Xbox One ve Nintendo Switch için ise daha sonraki tarihlerde sistem aktifleştirilecek.

Bu dijital yayın platformu, bağlı olduğu şirketin çatısı altındaki; Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic olmak üzere 5 ana bölümden hizmet verecek. Bu önemli markaların bünyesinde bulundurması pek çok kişinin ve geniş bir yaş grubunun ilgisini çekecektir. Ayrıca yayınların 4K çözünürlük ve HDR desteğine sahip olacağını yeri gelmişken söyleyelim. Bununla birlikte ebeveyn kontrolü gibi destekler de sistemde bulunacak.

Bu arada Disney+ platformunun abonelik sistemiyle, bir nevi Netflix ya da diğer benzer yayın platformlarına benzer biçimde işleyeceğini ifade edebiliriz. Yapılan açıklamalara göre bu yeni çevrim içi yayın platformunun aylık ücreti 6,99 Dolar olacak. Yıllık abonelik için ise 69,99 Dolarlık bir fiyat etiketi bulunuyor. Bakalım kullanıcılar tarafından nasıl bir takdir gösterilecek, beraberce göreceğiz.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Araç çubuğuna atla