Disney+ nedir?

Abonelik sistemlerinin arasına, Disney+ adı ile bir yenisi katıldı.

Günümüzde neredeyse her şey abonelik sistemleri aracılığı ile elde edilebiliyor. Televizyon serileri, şovları, dizileri, filmler, video oyunları, müzikler ve çok daha fazlası, abonelik sistemleri aracılığı ile elde edilebiliyor. İşte bu abonelik kervanına Disney ekibi de Disney+ sistemleri ile katıldı. Bu satırları yazdığımız sırada sistem, daha yeni kullanıma açıldı fakat ülkemizden erişim mümkün değil. Yine de bu sistemin ne olduğunu sizlere açıklamak istedik, bazı sorularınıza cevap olabilmeyi umduk.

Disney+

Disney+, şimdilik oldukça kısıtlı bir şekilde sunuldu

12 Kasım 2019 tarihinde yayın tarihine başlamış olan bu sistem, şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri ve Hollanda sınırları içerisinde aktif. Ne yazık ki bu sistemi henüz ülkemizde kullanamıyoruz. Sistemin kendisinde ise izlenebilecek bolca TV serisi ve film bulunuyor. Mesela; Walt Disney Pictures, Walt Disney Animation Studios, Pixar, Lucasfilm, Marvel Studios ve National Geographic gibi markaların yapıtlarına bu sistem aracılığı ile özgür bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Saymış olduğumuz markalar haricinde, 20th Century Fox, Fox Searchlight Pictures, Hollywood Pictures, ve Touchstone Pictures taraflarından da özel olarak seçilmiş filmler, aboneliği satın almış olan kullanıcılara sunuluyor. Peki, bu durumda Hulu cephesine ne olacak? Biliyorsunuz, Hulu da Disney tarafından yönetiliyordu ve açıklamalara göre Hulu, genel eğlence üzerinde kalmaya devam edecek. Disney+ ise genelde ailelere uygun şovları sisteme ekleyecek.

Bu sistemde şimdilik birazdan söyleyeceğimiz rakamlar henüz ulaşılmadı ama şirketin planı, 500’den fazla filme ve 7000’den fazla bölüme sahip olabilmek. Bu kadar filme ve diziye ise neredeyse her yerden ulaşabilmek mümkün olacak. Mesela; masaüstü uygulamalarından, internet tarayıcılarından, iOS ve Android üzerinden, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch gibi konsollardan ve daha fazlasından ulaşabileceksiniz. Ayrıca bu sistemde bolca teknoloji de yer alacak.

Açıklamalara bakacak olursak; 4K Ultra HD in Dolby Vision, HDR10 ve Dolby Atmos sistemleri bu abonelik hizmetinde yer alacak. Peki, böylesine zengin bir sistem, ne zaman ülkemize gelecek? Aslında bu soruya net bir cevap veremiyoruz ama Disney tarafından yapılan açıklamalara göre bu sistem, Avustralya ve Yeni Zelanda bölgelerine önümüzdeki günlerde gelecek. En geç 31 Mart 2020 tarihine kadar da bu sistem; İtalya, Almanya ve Fransa gibi diğer Avrupa ülkelerinde aktif olacak.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x