Sony, PlayStation 4 konsoluna özel video oyunlarında son zamanlarda oldukça başarılı. Mesela Mart 2017 içerisinde çıkmış olan Horizon: Zero Dawn, neredeyse 8 milyon adet satmayı başarmıştı. Geçtiğimiz haftalar içerisinde çıkışını gerçekleştiren God of War oyununun ne kadar sattığını henüz bilemiyoruz ama oldukça popüler bir analist olan Michael Pachter, bu oyunun en az 10 milyon, en fazla da 20 milyon adet satacağını tahmin etmişti. İşte aynı analist bugün de Detroit: Become Human oyununun ne kadar satacağını tahmin etti.

Detroit: Become Human

Detroit: Become Human bu kadar satabilir mi?

Michael Pachter, vermiş olduğu bu röportajda tam olarak, “Quantic Dream ekibini gerçekten seviyorum. Onların video oyunları, belli bir kesime hitap ediyor. Oyunlarındaki oynanış ögeleri, herkese göre değil. Ayrıca onların oyunları tekli oyuncu temelli. Şimdi öyle bir dönemdeyiz ki, tekli oyuncu sevenler bir tarafta, çoklu oyuncu sevenler bir tarafta. Mesela ben tekli oyuncu temelli oyunlarını tercih ederim ama yine de daha fazla tekli oyuncu temelli video oyunu yapan geliştirici ekiplere ihtiyacımız var.” dedi.

Michael Pachter, “Detroit: Become Human oyununu merakla bekliyorum, çok farklı bir yapıt gibi görünüyor. Ekip, çok karanlık konulara cesaretli bir şekilde değiniyor ama yine de bu oyun, oynaması en iyi olan video oyunu değil. Bu yüzden bu oyunun 15 milyon adet satıp, God of War ile yarışacağını sanmıyorum. Bana soracak olursanız bu video oyunu 4-5 milyon adet civarında bir performans gösterecek.” şeklinde devam etti açıklamalarına ve bitirdi.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster