Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Dead Island 2 oyununun geliştirici stüdyosu değişti

Bu sırada THQ Nordic, yeni bir Saints Row oyununun geliştirilme sürecinde olduğunu belirtti.

Seneler önce duyurulmuş olan ve bir türlü oyuncuların hayatına girmeyi başaramamış olan Dead Island 2, ikinci kere geliştirici stüdyosunu değiştirdi. Bu video oyunu, ilk duyurulduğu zaman Yager Development tarafından geliştirilmekte idi. Ardından, Yager Development ekibinin yükünü 2016 senesinde Sumo Digital almıştı. Bugün ise Sumo Digital, aynı yükü Dambuster Studios ekibine devretti.

Dead Island 2

Dead Island 2, artık Dambuster Studios tarafından geliştiriliyor

5 sene önce kurulmuş olan ve Crytek UK ile bazı bağları bulunan Dambuster Studios, daha önce Free Radical Design olarak da biliniyordu ve kendileri sadece Homefront: The Revolution oyunu üzerinde çalışmıştı. Şimdi ise bu ekibin elinde, çok uzun süredir çıkışı beklenen Dead Island 2 projesi yer alıyor. Deep Silver tarafından dağıtımı devam edecek olan bu video oyununun geleceği hakkında ise henüz herhangi bir yorum yapılmadı.

Tüm bunların haricinde, THQ Nordic şirketinin yeni geliştirici stüdyolarını bünyelerine kattığını da belirtmek istiyoruz. Bu stüdyolardan ilki, Gunfire Games oldu. Gunfire Games, daha önce Darksiders III, Chronos, Remnant: From the Ashes projeleri üzerinde çalışmıştı. Ardından da Milestone ekibi satın alındı. Milestone ise daha önce MotoGP ve RIDE gibi seriler üzerinde yer almıştı.

THQ Nordic ve Deep Silver ile birlikte çalışan, Deep Silver şirketinin bir alt stüdyosu olan Volition ise yapılan yeni bir açıklama ile yeni bir oyun üzerinde çalıştığını belirtti. Şu an geliştirilmekte olan oyun ise yeni bir Saints Row oyunu olarak açıklandı. Şirketin söylediğine göre ekip, şu an geliştirilme sürecinin derin bir noktasında bulunuyor ve oyun hakkında açıklanabilecek herhangi bir şey yok.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir