Sumo Digital tarafından şu sıralar geliştirilmekte olan ve Deep Silver ekibi tarafından da dağıtımcılığı üstlenilecek olan Dead Island 2 henüz ölmedi. Bu oyunun resmi Twitter üzerinden yapılan açıklamalara göre oyun kalbimizde değil, geliştirici ekibin bilgisayarlarında yaşamaya devam ediyor. Çünkü açıklamalara göre bu video oyunu iptal edilmedi ve geliştirilme süreci tam gaz devam ediyor. Ekibin söylediğine göre, oyunun geliştirilme süreci biraz daha ilerledikten sonra yeni bilgilerle de karşılaşacağız.

Dead Island 2

Dead Island 2 acaba ne zaman karşımıza çıkacak?

Henüz çıkış tarihi bilinmeyen bu video oyunu, orijinal olarak 2014 senesinde duyurulmuştu ve Yager Development tarafından geliştirilmeye başlanmıştı. Fakat 2016 senesinde bir değişiklik oldu ve oyunun geliştiriciliği Yager Development ekibinden alındı, Sumo Digital tarafına verildi. Orijinal olarak 2015 senesi için duyurulan bu video oyunu tabii ki çıkışını gerçekleştirmedi ve ertelendi.

2016 senesinde oyun el değiştirdiği için aslında bu oyunun en geç 2020 senesinde piyasaya sürüleceğini düşünebiliriz. Serinin ilk oyunundan sadece birkaç ay sonra geçecek olan bu video oyununu şu an birçok oyuncu bekliyor ve umuyoruz ki en azından E3 2019 sırasında bu video oyununu tekrar görebiliriz.

Etiketler: