Days Gone, PC için duyuruldu; Gran Turismo 7 ise 2022’ye ertelendi

Jim Ryan, PlayStation hakkında birbirinden önemli bilgiler açıkladı.

PlayStation markasının başındaki isim olan Jim Ryan, GQ dergisiyle önemli bir röportaj gerçekleştirdi. Aslında bu röportaj, Sony Interactive Entertainment şirketinin daha geçtiğimiz gün duyurmuş olduğu yeni nesil PlayStation VR başlığı hakkındaydı ama tabii ki konu, konuyu açtı ve oldukça ilginç yeni bilgiler elde etmemiz sağlandı. Yeni nesil sanal gerçekçilik başlığı hakkındaki gerekli tüm bilgileri zaten sizlere daha önce vermiştik. Bu yüzden röportajın o kısımlarını geçiyoruz ve direkt olarak Jim Ryan tarafından yapılan diğer çarpıcı açıklamalara yöneliyoruz. Bu açıklamalardan bir tanesi ise Days Gone oyununun bilgisayarlara geliyor olması.

Days Gone

Days Gone ardından PC için oyunlar gelmeye devam edecek

Jim Ryan, geçtiğimiz günlerde hem yeni nesil PlayStation VR başlığını duyurdu, hem de Play At Home programının geri döneceğini açıkladı. Bunlardan sonra kendisi oldukça büyük bir haber verdi ve 2021 senesinin ilkbahar aylarında Days Gone oyununun PC için piyasaya sürüleceğini açıkladı. Daha da önemlisi, PC için piyasaya sürülecek olan tek PlayStation oyunu Days Gone olmayacak; 2021 senesinde ve devamında daha fazla birinci parti oyunu bilgisayarlarda göreceğiz. Yalnız, bu oyunların neler olacağını henüz bilemiyoruz. Jim Ryan, şimdilik sadece Days Gone oyununun PC için piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Bu yazımızda sizlere vereceğimiz her haber de ne yazık ki iyi değil. Mesela, COVID-19 yüzünden Gran Turismo 7 oyununun 2022 senesine ertelendiği de açıklandı. Buna karşılık; diğer video oyunlarında, Uncharted filminde ve The Last of Us dizisinde herhangi bir değişiklik yok gibi görünüyor. Gran Turismo 7 haricinde 2021 için planlanan her şey, 2021’de oyuncuların karşısına çıkacak gibi duruyor. Tüm bunların haricinde Jim Ryan, PlayStation Plus ile birlikte piyasaya sürülen video oyunları geleneğine devam edeceklerini de açıkladı. Bunun en son örneği ise tabii ki Destruction AllStars idi ve yeni oyunlar da görmeye devam edeceğiz.

Haberimizi sonlandırmadan önce ufak bir söylentiye de yer vermek istiyoruz. Tüm bu haberlerin ışığında, video oyunu sektörünün saygı duyulan isimlerinden olan Jason Schreier, Twitter üzerinden ufak bir paylaşım yaptı. Bu paylaşıma göre yeni God of War oyunu da 2022 senesine ertelendi ama Sony Interactive Entertainment, bu konu hakkında açıklama yapmaya henüz hazır değil. Açıkçası yeni God of War oyununu 2021 için beklemek zaten biraz gerçek dışıydı ama yine de bu çıkış senesini insanlar kafasından uydurmadı, yeni oyunun ilk tanıtım videosunda bu tarih verilmişti. Belli ki COVID-19 yüzünden 2021’de de oyunlar ertelenmeye devam edecek.

0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x