Geçtiğimiz haftalar içerisinde ücretsiz olan Darwin Project, ücretsiz olarak hayatına devam ettiği şu sıralarda, belli bir popülerliğe ulaşmış gibi görünüyor. Öyle ki, bahsetmiş olduğumuz oyun Mart 2018 itibariyle, özellikle de son 30 günde neredeyse %200 kadar oyuncu artışı gördü. Steam Charts istatistiklerine göre bu oyun, son 24 saat içerisinde aynı anda 9,699 oyuncuya ev sahipliği yaptı. Bu oyunu 10 dakika önce kadar da 3,208 adet oyuncu oynuyordu. Bu rakamlar, oyun tam olarak çıkışını gerçekleştirmeden önce ve ücretli olduğu dönemde 1000 civarında oluyordu. Hatta zaman zaman 300, 200 gibi oyuncu sayıları ile de karşılaşıyorduk.

Darwin Project

Darwin Project için 1.9 güncellemesi de geldi

Scavengers Studio tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen bu video oyunu, şu an Steam üzerinde 6500 civarı incelemeye sahip ve bu incelemelerin de çoğunluğu olumlu. Henüz erken erişim sürecinde olan yapıt, geçtiğimiz günlerde de bir güncellemeye kavuşmuştu. Oyuncular, bu güncellemenin neler getirdiğini görmek adına da bir ara oyuna akın etmişti. 1.9 güncellemesi ile Darwin Project oyununa öncelikle karakter özelleştirme konusunda yeni ögeler eklenmişti. Zaten oyuncuların da en çok ilgisini çeken şey, bu olmuştu.

1.9 güncellemesi aynı zamanda Şov Yönetmeni modunda da büyük değişiklikler yapılmıştı ancak bu değişikliklerin neredeyse yarısı, güncelleme yayımlandıktan sonra geri çekildi. Bunun sebebi ise birçok oyuncunun, bu yenilikten memnun kalmaması olarak açıklandı. Tüm bunların haricinde, 1.9 güncellemesi ile oyundaki oynanış ögelerinde de önemli değişiklikler yapıldı ve oyunun daha akıcı bir şekilde oynanabilmesi adına küçük optimizasyon dokunuşları oyuna uygulandı. Oyuncular ise şimdilik bu güncellemeden memnun. Bakalım Darwin Project, önümüzdeki günlerde bu ücretsiz kalabalığı ile neler yapacak?

Etiketler: