Henüz erken erişim sürecinde bulunan ve orijinal olarak 15 Dolar fiyat etiketi ile satılmış olan Darwin Project, Steam üzerinden yapılan bir açıklama sonrasında tamamen ücretsiz oldu. Bahsetmiş olduğumuz açıklama direkt olarak oyunun kreatif yönetmeninden geldi. Bu açıklamaya göre oyun sadece birkaç günlüğüne değil, tamamen ücretsiz oldu. Yani artık Steam üzerinden bu oyunu herkes indirebilir.

Darwin Project

Peki, daha önce Darwin Project oyununu satın aldıysanız, oyuna vermiş olduğunuz para ne olacak? Oyunun kreatif yönetmeni bunun da cevabını verdi: Oyunu önceden satın almış olan herkese Founder’s Pack verilecek. Founder’s Pack içerisinde 2 adet Legendary seviye set, 3 adet Legendary seviye balta, 3 adet Legendary seviye yay, 5 adet hediye paketi ve daha fazlası verilecek. Tüm saydığımız bu ögeler, oyunculara 24 Nisan 2018 tarihinde verilecek.

Tabii bir video oyunu ücretsiz olunca, akla hemen mikro ödemeler de geliyor. Oyunun yönetmeninin söylediğine göre, oyuna mikro ödemeler eklenecek ama bu mikro ödemeler ile avantaj sağlayan hiçbir şey satılmayacak. Yani açıklamalara göre Darwin Project, P2W bir video oyunu olmayacak.

Darwin Project neden ücretsiz oldu?

Aslında başlıkta belirttiğimiz soruya cevap vermek oldukça kolay. Bu video oyunu çok uygun bir fiyata satılmasına rağmen yeterli oyuncuya sahip değildi. Oyunun aktif oyuncuları ise bu sebepten ötürü zaman zaman oynayacak oyun bile bulamıyordu. Oyunun ücretsiz olması, oyuna direkt yaradı çünkü haberi yazdığımız şu sıralarda oyunu 1000 civarı oyuncu oynuyor. Bu ücretsiz olma durumu daha da fazla duyuldukça, bu sayı muhtemelen artacaktır ve 1500 ile 2000 arasını görecektir bizce.

Etiketler: