Crytek tarafından geliştirilen ve şu anda da Steam üzerinden erken erişim sürecine devam eden Hunt: Showdown için büyük bir güncelleme geleceği duyuruldu. Oyundaki aksaklıkların düzeltileceği bu güncelleme, ayrıca birçok yeniliği de beraberinde getirecek. Steam üzerinde 69 Türk Lirası fiyatıyla satışta olan, PvP ve PvE tarzındaki video oyununa gelecek güncellemeye dair iki adet video da yayımlandı. Oyunun geliştiricileri tarafından güncellemeye dair detayların paylaşıldığı videoları, haberimizin en alt kısmından seyredebilirsiniz. Bizler de, dilimiz döndüğünce sizlere bu oyun için gelecek ilk büyük güncellemenin önemli noktalarını aktarmaya çalışalım.

Crytek yapımı Hunt: Showdown için ilk büyük güncelleme geliyor

Güncellemenin içeriklerine baktığımızda, pek çok yeniliğin geleceğini görebiliyoruz. Bunlar arasında, yeni eklenecek silahlar ilk olarak göze çarpıyor. Aralarında uzun mesafeler için dürbünlü yeni tüfeklerin de bulunacağı; uzun, orta ve kısa mesafeli beş yeni silah oyuna dahil ediliyor. Biri flaş, bir tanesi de zehir özelliği barındıran iki adet el bombasını da güncelleme listesinde görüyoruz. Ayrıca 12 adet oynanış özelliğinin geleceği de belirtiliyor. Bu özelliklerin taktiksel olduğunu görüyoruz. Örnek vermek gerekirse, güncelleme sonrasında bu özellikleri edinen oyuncular; siperlere girerek hasarı yüzde 20 oranında azaltabilecekler. Diğer hasar, dolum süresi gibi dinamiklere fayda sağlayan özellikleri de aşağıda vereceğimiz bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

Hunt: Showdown güncellemesi pek çok alanda yenilik getiriyor

Hunt: Showdown için gelen güncellemenin etki edeceği bir başka konu ise oyundaki bir yerden düşme ve alınan hasarlarla ilgili. Bundan böyle oyunda avcılar; yüksek yerlerden düştüklerinde hasar görecekler. Avcıların düştükleri yer çok yüksekse, bu hasar ölüme neden olabilecek ölçüde yüksek etki gösterecek. Avcıların seçebilecekleri silahlara ait bir değişime de gidiliyor. Öncesinde iki silah yuvasında, bir büyük bir küçük silah bulundurulabiliyorken; yine aynı şekilde devam edilecek fakat orta seviyeli silah seçildiğinde, diğer silah yuvasına da küçük yerine orta seviye silah eklenebilecek.

Tüm bunlarla birlikte oyundaki Bloodline ekranı da geliştiriliyor. Genel ilerlemenin daha iyi görülebilmesi adına yapılan bu geliştirmeyle; bir sonraki seviye için gereken oynama süreleri görülebilecek. Ayrıca bölüm sonu canavarı savaşlarının etkisi de arttırılarak, alınan ödül sayısı iki katına çıkartılıyor. Tek kişi oynayanlar ise şimdiki ödülün 4 katı değerinde ödül kazanacaklar ve diğer oyuncular tarafından öldürüldüklerinde bile ödülü kaybetmeyecekler. Oyuna dair tüm geliştirme detaylarına buraya tıklayıp ulaşabilirsiniz. Geliştiricilerin açıklamalarını ise aşağıdaki videolardan seyredebilirsiniz.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster