Amazon İspanya, geçtiğimiz saatler içerisinde tüm Crackdown 3 oyunlarının ön siparişlerini iptal etti ve oyuna halihazırda sipariş vermiş olan oyuncuların da parasını geri ödedi. Bu olay, Reddit üzerinde patladı. Çünkü bu ön siparişlerin iptal edilmiş olması demek, oyunun tekrar ertelenmiş olabileceği demek olabilir. Çünkü Amazon ve PlayStation Store gibi büyük mağazalar, ön siparişe açık olan oyunların ertelenmesi ile birlikte, tüm ön siparişleri iptal edebiliyorlar.

Crackdown 3

Yine mi be Crackdown 3?

Şimdilik, bahsetmiş olduğumuz oyunun net olarak ertelenip, ertelenmediğini bilmiyoruz. Çünkü Microsoft ekibinden herhangi bir açıklama gelmiş değil. Fakat daha önce Microsoft ve Xbox markalarından doğru bilgiler sızdırmış olan Windows Central ekibinin editörlerinden olan Jez Corden, Twitter üzerinden bu konu ile alakalı bir açıklama yaptı. Kendisinin dediğine göre Crackdown 3, 2019 senesine ertelenmiş olabilir. Tabii kendisi de net olarak bilmiyor ve Microsoft ekibine soracağını söylüyor.

Jez Corden bundan 1 ay önce filan Twitter üzerinden ilginç bir anket de paylaşmıştı. Bu ankette, “Eğer Crackdown 3, oyuncuların beklediği gibi bir AAA seviyesinde oyun olmuyorsa, geliştirici ekip ne yapmalı?” şeklinde bir soru sormuştu. Anketin cevapları arasında, oyunu tekrar ertelemek ve oyunu AA seviyesinde piyasaya sürmek bulunuyordu. Bu anketten 1 ay sonra oyunun tekrar ertelenmiş olabilme ihtimalinin ortaya çıkması da gerçekten şaşırtıcı.

Etiketler: