Xbox One platformu kullanıcılarının uzun süredir beklediği, bu platforma ait oyun konsoluna sahip olmayanlara da konsol aldırabilecek kadar etki edecek video oyunları hâlâ tama manasıyla gelmediği biliniyor. Çıkışını gerçekleştiren birinci parti video oyunları kısmen beğeni kazansa da, bir God of War – PlayStation 4 durumuna henüz şahit olamadık. Bu özel oyunun artık geleceği günlerin yakın olabileceğine dair açıklamalar var haberimizde. Analist Michael Pachter; beklenen patlayıcı etkinin Crackdown 3 oyununun çıkışıyla yaşanılabileceğine inanıyor. Hatta analiste göre bu oyunun etkisi, olası bir Halo 6 veya Gears of War 5 oyunundan daha büyük olabilir.

Crackdown 3 çıkışıyla Xbox One satışlarını patlatabilir

Bilindiği üzere 2014 senesinden itibaren geliştirildiği açıklanan Crackdown 3 oyununun, 2018 senesinde çıkışını gerçekleştirmesi bekleniyor. Bununla birlikte bu çıkış tarihinin 2018 Haziran ayının son günlerinde olabileceği ihtimali üzerinde de yoğun bir görüş birliği bulunuyor. Analist Michael Pachter ise; Xbox One ve Windows 10 platformu için geliştirilen özel oyunun, yeterince iyi olduğu takdirde, çıktığı platforma ait konsol satışlarına büyük bir etki sağlayacağı görüşünü savunuyor. Dilerseniz, analistin konuyla ilgili yaptığı yorumlara beraberce bakalım.

Analiste göre Crackdown 3, Halo 6 ve Gears of War’dan daha büyük etki yapacak

GamingBolt ile yaptığı bir röportajda görüyoruz ünlü analistin yaptığı yorumları. Analist Michael Pachter; Crackdown serisini inanılmaz olarak yorumluyor ve belirttiğimiz üzere, serinin son oyununun yeterince iyi olduğu takdirde, konsol satışlarını arttıracağına inanıyor. Markanın gerçekten iyi olduğunu belirten Michael Pachter, bahsi geçen oyunun her kesime hitap etmeyebileceğinin, oynanışının biraz fazla zor olduğunun altını çiziyor. Yine de Crackdown 3 oyununun harika bir deneyim sunacağına inandığını belirten analist, bu oyunun, kendisini diğer çıkması muhtemel oyunlardan daha fazla heyecanlandırdığı yorumunu yapıyor. Hemen ekleyelim; analistin bahsettiği diğer Xbox One özel oyunları Halo 6 ve Gears of War 5’dir.

Açıklamaların; analistin araştırmalarıyla birlikte, biraz da video oyunlarına kendi yaklaşımıyla yapıldığını söyleyebiliriz. Tabii aşağı yukarı aynı mekaniklerin bulunduğu diğer özel oyunlardansa, daha az oynama imkanı bulunan Crackdown 3 ve State of Decay 2 gibi video oyunları, yaşatacağı farklı deneyimlerle ön plana çıkabilirler. Ayrıca eklemekte fayda var ki; konsol satışlarına etki edecek derecede beğeni kazanan bir video oyununun, ortalama inceleme puanları bakımından 90 bandını geçmesi gerektiği gerçeğini de göz önüne almak gerekir. Zaten açıklamalarda oyunun yeterince iyi olması gerektiği ifadeleri var ama bu yeterli kelimesi 90 ve üzeri inceleme puanları almasını sağlayacak mı, oyun çıktığında görebileceğiz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster